×

Projekt „XIX Zaduszki Jazzowe w Pińczowie”

Muzyka jest jak podróż. A dziś cały świat był u naszych stóp. Cudownie przeżywa się takie chwile w gronie osób, które są nam bliskie, które nas wspierają, dla których kultura jest ważna.

Wdzięczność za każdą wspólną chwilę, za bycie #razemwkulturze, chcieliśmy więc wyrazić właśnie poprzez muzykę.

Julia Masnicova z Qarmello Quartett ⭐️oraz gość specjalny koncertu – kubańska wokalistka Mili Morena ⭐️ zabrali nas w podróż z jakiej wracać wcale nie chcemy.

Trzykrotny bis coś znaczy ‼️

Wyjątkowy, niezapomniany wieczór. Dziękujemy za Waszą obecność ❤

To będzie wyjątkowy koncert, doskonale utkany splot dźwięków akordeonu i kwartetu smyczkowego oraz przepięknego wokalu Júlii Masnicovej. 9 grudnia zapraszamy na koncert „od serca do ucha” w wykonaniu zespołu Júlii Masnicovej & Qarmello Quartett.

W programie koncertu znajdą się utwory Astora Piazzoli oraz kompozytorów XX i XXI wieku. Usłyszymy między innymi: „Oblivion”, „Strangers in the Night”, „La vien en Rose” i inne klimatyczne kompozycje. Gościem specjalnym koncertu będzie kubańska wokalistka Mili Morena.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie centrum kultury. Ilość miejsc ograniczona.

Koncert realizowany jest w ramach projektu „XIX Zaduszki Jazzowe w Pińczowie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu Muzyka realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

ALEE JAZZ DA DZIECI

🅰🅻🅴🅴 🅹🅰🆉🆉 dla dzieci🥁🪘

Kolejne warsztaty muzyczne dla najmłodszych i kolejna okazja, by dać nura w niezwykły świat improwizowanych dźwięków. Tym razem królować będą większe i mniejsze perkusjonalia, potocznie nazywane „przeszkadzajkami”. Jedno jest pewne – będzie twórczo i wesoło o co zadba niezawodna w swoim fachu perkusistka i marimbistka – Anna Rutkowska.

Anna Rutkowska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie swoją ścieżkę kariery rozwija jako solistka i kameralistka. Jako laureatka XII Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie swoim zainteresowaniem mocno obdarzyła perkusyjną muzykę współczesną, szczególnie tę pisaną i wykonywaną na marimbie. Anna wciąż poszukuje nowych „odcieni” brzmienia marimby poprzez wykonywanie utworów na składy mieszane, np. marimba, sopran i fortepian, czy duet marimb preparowanych. Swoją wrażliwość muzyczną rozwija także jako muzyk orkiestrowy.

Warsztaty odbędą się w najbliższy piątek o godzinie 17:00 i adresowane są do dzieci od 6 roku życia. Wstęp wolny, zapisy w sekretariacie PSCK – 41 3572424

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „XIX Zaduszki Jazzowe w Pińczowie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Znamy już artystów tegorocznych Zaduszek Jazowych

XIX Zaduszki Jazzowe w Pińczowie z patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. A scena tegorocznej edycji wydarzenia należy do nich!

Rezerwujcie czas. 28-29 października 2023 na XIX Zaduszki Jazzowe w Pińczowie. My zadbamy by był on najpiękniej spędzony z muzyką improwizowaną w najlepszym wydaniu:)

„Alee jazz” – muzyczne warsztaty dla najmłodszych

𝔸Ĺ𝑒𝐄 jazz❗️🎶porywamy Was na warsztaty muzyczne jakich jeszcze u nas nie było! Już 📅22 sierpnia (wtorek) w kolorowy i inspirujący świat dźwięków porwie najmłodszych pianista Łukasz Mazur. Na pierwszym spotkaniu w cyklu #dziecilubiąjazz królować będzie Pan 𝓯𝓸𝓻𝓽𝓮𝓹𝓲𝓪𝓷🎹.

Będziemy muzyczne improwizować do filmu, bawić się muzyką i zaprzyjaźniać z jazzem! Warsztaty adresowane są do dzieci od 6 roku życia. Wstęp wolny, zapisy w sekretariacie PSCK – 41 3572424

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „XIX Zaduszki Jazzowe w Pińczowie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.