×

Projekt XVII Zaduszki Jazzowe w Pińczowie

 

Informacje z przebiegu realizacji projektu „XVII Zaduszki Jazzowe w Pińczowie”  realizowanego w ramach programu Muzyka Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

 

Agnieszka Osiecka i Jonasz Kofta – Recital Anny Serafińskiej

 

Będzie poetycko i nastrojowo. W sobotę,  23 października zapraszamy do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury na wyjątkowy koncert będący finałem I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pińczów Jazz Sunrise”. Na deskach PSCK usłyszymy finalistów konkursu i damę polskiego jazzu – Annę Serafińską w znakomitym repertuarze Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty. Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w sekretariacie PSCK.

W programie koncertu usłyszymy utwory pochodzące z dwóch płyt nagranych przez artystkę, zawierających piosenki do tekstów wyjątkowej pary poetów Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej. To projekt, w którym wokalistka daje wyraz swojemu poszanowaniu słowa oraz maestrii autorów w chwytaniu tego, co tak ulotne i nienazywalne. To niezwykłe połączenie znakomitej poezji opisującej złożoność ludzkich relacji ze współczesnym brzmieniem jazzowym. więcej>>>

 

 

Wieczorny maraton filmowy z jazzem w roli głównej

Weekend już rozpędził się na dobre.Wierzymy, że dobrze go zaplanowaliście.
My mamy dla Was propozycję kulturalną na kolejny, więc zakreślajcie w swoich kalendarzach  sobotę, 16-ego października na wieczorny maraton filmowy.
ZAPRASZAMY do kino kawiarni w stylu retro i kończenie chcemy żebyście poczuli klimat Nowego Orlenu.
Rozpoczniemy o godzinie 18:00 spotkaniem z artystą, niekwestionowanym symbolem muzyki jazzowej. Cytując za JazzPRESS „Miles Davis: Birth of the Cool jest kolejnym filmem dokumentalnym o Milesie Davisie, to jednak odwaga i bezkompromisowość w ukazaniu trudnych tematów, a także sprawna realizacja i bardzo dobry dźwięk, czynią z niego pozycję bardzo interesującą.” Z filmem „Nowy Orlean- miasto muzyki” zabierzemy Was w miejsca gdzie kultura i historia miasta odbija się w muzyce, a muzyka wpływa na kulturę.
Podczas seansów Winnica Złota Wieś zaserwuje przekąski z kuchni lokalnej. Będzie więc pysznie i klimatycznie.
Zaplanujcie przyszły weekend z kulturą.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie PSCK oraz cały weekend przed spektaklami Teatru TCF.

 

 

 

Z kometami i gwiazdami. 17. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie

W gronie najwybitniejszych artystów polskiej sceny jazzowej, w nowej identyfikacji wizualnej, z ciekawymi wydarzeniami towarzyszącymi. Doceniany przez publiczność i artystów Festiwal muzyki improwizowanej w Pińczowie będzie miał w tym roku kilka odsłon a koncerty główne odbędą się w dniach 29-30 października w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

17. edycja Zaduszek Jazzowych w Pińczowie po raz kolejny będzie wielkim świętem muzyki i kultury na Ponidziu. Rozwijany z roku na rok o nowe wydarzenia towarzyszące, łączący uznanych artystów z dopiero rozpoczynającymi artystyczną drogę wykonawcami muzyki jazzowej Festiwal, stał się wizytówką Pińczowa i regionu Ponidzia. W tym roku wydarzenie zyskało  drugie życie i całkiem nowy wymiar promocji w sieci. Rozmowy z czołowymi muzykami jazzowymi online w cyklu „oswoić jazz”, konkurs na plakat i logo Festiwalu, film promujący Festiwal, ogólnopolski konkurs wokalny „Pińczów Jazz Sunrise” i przegląd filmów „Cały ten jazz” – to dodatkowe  wydarzenia, które pokazują i dostarczają bardzo szerokie bogactwo kultury inspirowane jazzem. Organizatorzy zadbali również o to, aby Festiwal dostępny był dla widzów online.   więcej>>>

 

 

Konkurs na plakat XVII Zaduszek Jazzowych w Pińczowie rozstrzygnięty

Z przyjemnością informujemy, że konkurs na plakat XVII Zaduszek Jazzowych w Pińczowie został rozstrzygnięty.  Spośród 97 prac jakie zakwalifikowały się do konkursu jury wybrało projekt Pani Marii Mikołajewskiej, który w tym roku będzie promował pińczowski Festiwal.

Laureatka pierwszego miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 2500 zł. Dodatkowe wyróżnienie w formie nagrody rzeczowej otrzymała Pani Zuzanna Kowalska. więcej >>>

 

 

 Konkurs na logo Zaduszek Jazzowych w Pińczowie rozstrzygnięty

Decyzją Komisji konkursu na logo Zaduszek Jazzowych w Pińczowie, wybrana została praca wykonana przez Panią Karolinę Szafran z Krakowa.
Do oceny konkursowej dopuszczonych zostało 16 nadesłanych projektów spełniających kryteria określone w regulaminie. Propozycje poddane zostały ocenie pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Jury, pod przewodnictwem Andrzeja Pągowskiego, ostatecznie wybrało projekt Pani Karoliny Szafran.

Uzasadniając swój wybór Komisja konkursowa podkreśliła:
„wyróżniającą się, spośród wszystkich nadesłanych propozycji, wieloznaczność znaku przy równoczesnej oszczędności formy. Projekt stanowi połączenie dwóch idei: jazzu, którego symbolem jest trąbka oraz legendy o pochodzeniu miasta Pińczów (pięć sów). Dynamiczne łuki, ukośna kompozycja znaku nawiązują do charakteru jazzowych improwizacji. Nadesłane logo może być dobrym podłożem do stworzenia ciekawej strategii dla rozwoju identyfikacji wizualnej Festiwalu”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłane prace.

Konkurs na logo festiwalu zrealizowany został  w ramach projektu „XVII Zaduszki Jazzowe w Pińczowie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz przy wsparciu Gminy Pińczów.

 


Wokalny, wschodzący w Pińczowie – 1. Ogólnopolski Konkurs Wokalny” Pińczów Jazz Sunrise”


Zapraszamy solistów i zespoły wokalne do udziału w 1. Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Pińczów Jazz Sunrise”, którego celem jest popularyzacja muzyki jazzowej, twórczości polskich autorów oraz promocja młodych talentów wokalnych.
Plan na konkurs wygląda następująco:
* ELIMINACJE
– Nagrywanie audio-video trzech utworów i umieszczenie ich w serwisie YouTube zgodnie z instrukcja podaną w Regulaminie Konkursu
– Przesłanie na email pinczowjazzsunrise@pinczowskiezaduszki.pl linków do utworów wraz z kartą zgłoszenia do dnia – 31.07.2021roku
Zaproszenie solistów/zespołów wokalnych do
* FINAŁU KONKURSU   więcej>>>

Regulamin konkursu           Karta zgłoszenia 

 

 


 

 

Logo dla Zaduszek Jazzowych w Pińczowie

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w Konkursie na opracowanie logo Zaduszek Jazzowych w Pińczowie.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu znaku słowno-graficznego (logo) pińczowskich spotkań z jazzem. Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszego pod względem funkcjonalnym, wizualnym i estetycznym projektu znaku graficznego identyfikującego Zaduszki Jazzowe w Pińczowie .

Konkurs ma charakter otwarty. Skierowany jest przede wszystkim do grafików, projektantów oraz osób zajmujących się projektowaniem graficznym. Spośród zgłoszonych prac , zostanie wybrany jeden zwycięski projekt, którego autor otrzyma nagrodę finansową w wysokości 2000 PLN więcej>>>

 

 


 

 

Konkurs na plakat Zaduszek Jazzowych w Pińczowie

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w 1. edycji konkursu na plakat promujący festiwal Zaduszki Jazzowe w Pińczowie. Celem konkursu jest uzyskanie oryginalnego plakatu o wysokich walorach artystycznych oraz integracja różnych środowisk twórczych wokół pińczowskiego Festiwalu. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę finansową w wysokości 2500 zł.

Konkurs ma charakter otwarty. Skierowany jest przede wszystkim do grafików, projektantów oraz osób zajmujących się projektowaniem graficznym. Spośród wyselekcjonowanych, 20 finałowych plakatów, które zaprezentowane zostaną przez Organizatora, zostanie wybrany jeden zwycięski plakat, którego autor otrzyma nagrodę finansową. Zwycięski plakat wykorzystany będzie także jako punkt wyjścia do oprawy wizualnej tegorocznej edycji Festiwalu. Selekcji plakatów i wyboru zwycięskiego dzieła dokona powołane w tym celu jury, którego przewodniczącym będzie mistrz polskiej sztuki plakatu – Andrzej Pągowski.  więcej>>>