×

Projektowanie scenografii czyli jak tworzyMY teatr

 

Czy można sobie wyobrazić spektakl lub inne widowisko bez scenografii? Niby można, takie próby są podejmowane, ale nie da się ukryć, że to właśnie ona kształtuje atmosferę wydarzenia. Zanim jednak powstanie i zachwyci publikę, najpierw trzeba ją profesjonalnie zaprojektować i wykonać w najmniejszych szczegółach.

Warsztaty scenograficzne z Joanną Biskup-Brykczyńską to fantastyczna lekcja tego, jak o każdy szczegół sceny, ubioru, stylizacji zadbać. Uczestnicy zajęć realizowanych w ramach projektu „JA w teatrze” projektują rekwizyty, wspólnie aranżują ich rozmieszczenie na scenie, tworzą sceniczne plany… Efekty naszej pracy zobaczycie już 1 czerwca w przedstawieniu „Powtórka z Czerwonego Kapturka”. Jedno jest pewne – na scenie będzie się działo.

Warsztaty są elementem projektu „JA w teatrze” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura Dostępna dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

teatr scena 04

teatr scena 03

 

teatr scena 06

teatr scena 05

teatr scena 05