×

Przestrzeń geometrii – wystawa rzeźby

Po raz pierwszy w Galerii Belweder Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury prezentowane będą realizacje rzeźbiarskie w ceramice studentów z Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie. Prace będą zaprezentowane w Galerii Belweder PSCK w dniach 21 sierpnia – 23 września 2015. Celem wystawy jest pokazanie obranego kierunku edukacji w pracowni ceramicznej oraz zapoznanie zwiedzających z poziomem i kreatywnością studentów warszawskiej ASP.

Pracownia ceramiczna na Wydziale Rzeźby Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych jest pracownią otwartą czyli służy nie tylko studentom rzeźby, ale również studentom z innych wydziałów, którzy chcą w swoim procesie edukacji na uczelni zapoznać się z tym szlachetnym materiałem. Do pracowni z wielkim zainteresowaniem uczęszczają też studenci innych uczelni, doktoranci realizujący swój program w ramach studiów doktoranckich oraz uczestnicy zajęć, którzy pogłębiają swoją wiedze z zakresu ceramiki w ramach Otwartej Akademii.

Pracownia dysponuje dwoma piecami elektrycznymi, ale wizytówką i duszą pracowni jest piec opalany drewnem – unikat w skali Polski. Podczas wystawy zostanie zaprezentowany film o wypale ceramiki w piecu opalanym drewnem, który znajduje się w Pracowni Ceramiki ASP w Warszawie.

Wernisaż otwierający wystawę odbędzie się w piątek (21 sierpnia ) o godz. 19:00 w Galerii Belweder. Wstęp wolny.