×

Przystań kultury, czyli kultura bardziej dostępna

Spotkania z wybitnymi twórcami z Pińczowa, warsztaty muzyczne i rękodzielnicze, koncert. Wiele atrakcyjnych wydarzeń czeka na nas w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „Przystań kultury”, który otrzymał 33 000 zł dofinansowania w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Dostępna”.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do kultury w oparciu o zasadę – dom kultury bliżej Ciebie. Pragniemy, aby kultura – która szczególnie teraz jest tak mocno ograniczona przez pandemię – mogła dotrzeć do różnych miejsc na terenie naszej gminy prezentując całe spektrum twórczości artystycznej. Teatr, film, muzyka, rękodzieło – to wszystko znajdzie się na mapie naszej kulturalnej wyprawy. Niezwykle ważne jest dla nas, aby działania realizowane były wspólnie, dlatego opieramy nasz projekt na partnerstwach: z Urzędem Miejskim w Pińczowie, lokalnymi stowarzyszeniami oraz społecznością lokalną.

Co czeka nas w ramach projektu? Wiele ciekawych działań dla różnych grup odbiorców, które odbywać się będą przede wszystkim w przestrzeni otwartej. W ofercie znajdą się: warsztaty muzyczne dla dzieci – nauka gry na ukulele, warsztaty rękodzielnicze – upcyklingu, koronki klockowej, ceramiczne, spotkania z wybitnymi twórcami pochodzącymi z naszego miasta, m.in: Andrzejem Barańskim i Arturem Dutkiewiczem, plenerowe wieczory filmowe, warsztaty kamishibai, spektakl teatralny dla dzieci, mini plener malarski, a na finał koncert zespołu Kwiat Jabłoni. Dodatkowo chcemy stworzymy wakacyjną, otwartą przestrzeń z animacjami nad pińczowskim zalewem. Mamy nadzieję, że każdy kto chce uczestniczyć w życiu kulturalnym naszej gminy znajdzie coś dla siebie.

Realizacja projektu rozpocznie się już w maju. Terminy pierwszych warsztatów i spotkań podane zostaną po dopuszczeniu realizacji działań kulturalnych.

Wniosek „Przystań Kultury” dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura Dostępna”.