×

PSCK w prestiżowym programie Domy Kultury +

Styczeń miesiącem dobrych kulturalnie wiadomości. Miło nam poinformować, że Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zostało beneficjentem prestiżowego programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”.

Projekt PSCK pod nazwą „JA w kulTUrze” został wyłoniony w drodze konkursu jako jeden z 50 w Polsce. Program ten ma na celu diagnozę społeczności lokalnej pod kątem działań i inicjatyw kulturalnych i co za tym idzie, budowanie trwałych relacji ośrodka kultury ze społecznością, a w dalszej części realizację tych inicjatyw.

W ramach programu otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 8000 złotych na badanie inicjatyw kulturalnych mieszkańców gminy Pińczów, natomiast w drugiej części zadania to Pińczowianie będą mogli wydać ze środków NCK od 3 do 7 000 złotych na swoje kulturalne pomysły – łącznie 22 000 złotych.

Prosimy śledzić naszą stronę www.psck.pl – tam zamieszczać będziemy szczegółowe informacje odnośnie projektu. Jesteśmy przekonani, że Program będzie świetną okazją do zrealizowania swojego kulturalnego marzenia i znalezienia swojego miejsca w kulturze.