×

Rekordowy 30. Finał WOŚP w Pińczowie

 

Mnóstwo hałasu, świetna zabawa, uśmiech na twarzach a na koniec dnia fantastyczny wynik! 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej po raz kolejny pokazał, jak wielkie i gorące serca mają pińczowianie. To było wydarzenie tworzone dzięki i przez mieszkańców. Wspólnie stworzyliśmy piękne święto pokazując w czym tkwi siła pińczowskiego grania!

Byliśmy świadkami pokazu chi kung w wykonaniu seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pińczowie, pokazu karate w wykonaniu Kieleckiego Sportowego Klubu Karate; wspólnie rozgrzewaliśmy się przy energetycznej zumbie z Agatą Zgrzebnicką. Pięknie zaprezentowały się grupy taneczne Mimesis, Perfekta, Atut oraz wokaliści. Energetycznie zagrała dla nas orkiestra dęta OSP Pińczów pod batutą Michała Dyni i zespół Nidzianie z Sobkowa. Mieliśmy okazję pograć w stare, dobre planszówki z klub 5aSÓW, powyginać się na mega twisterze, pobawić z Klubem Rodzica z Przedszkola Nr 3 z Pińczowa. Każdy mógł skorzystać z badań profilaktycznych SZOZ Pińczów. Sportowe emocje zapewnili nam Zalewajkowe Świry, siłownia MC GYM i chłopaki ze ścianki wspinaczkowej. Nie mogło zabraknąć z nami Krewkich Ponidzian, Wolnej Grupy Motocyklowej Ponidzie i Brave Dogs Chapter Ponidzie, którzy witali wszystkich serdecznym uśmiechem i ogromem dodatkowych atrakcji. Smakowitości przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Pasturki. Nie można zapomnieć o wielkim wkładzie ochotniczych straży pożarnych w przygotowaniu hali do wydarzenia oraz całej ekipie centrum kultury, która w tym roku była także formalnym organizatorem sztabu. Podziękowania dla POKSTiR za nieodpłatne użyczenie obiektu na potrzeby organizacji finału.

Na ulicach naszej gminy (oraz Gminy Złota) już od rana spotkać można było Wolontariuszy, którzy są prawdziwym sercem Orkiestry. Łącznie 65 osób, pod świetną batutą Wojciecha Wojtasia, po raz kolejny zagrało najpiękniej jak potrafiło.

O tym jak pięknie licytowały się wszystkie fanty świadczy sam wynik – 38770 zł. Dziękujemy darczyńcom i wszystkim licytującym – daliście nam ogrom wrażeń i najpiękniej jak mogliście wsparliście cel 30 Finału WOŚP.

Z Wami grać to jak wygrać! SIEMA!