×

Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe.

Kolorowe bombki, choinki, ozdoby z papierowej wikliny, witraże na okna, decoupage – to tylko niektóre z pięknych prac jakie powstały na rodzinnych warsztatach bożonarodzeniowych, jakie odbyły się w sobotę w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. We wspólną zabawę z przygotowywaniem ozdób świątecznych zaangażowały się trzy pokolenia pińczowian.

Sala teatralna PSCK zmieniła się w olbrzymią pracownię plastyczną. Dzieciaki, pod okiem plastyków, wykonywały przepiękne ozdoby na zbliżające się święta. „Warsztaty były nie tylko wspaniałą zabawą, ale i popularyzacją rękodzieła. Każda z prac wykonana przez dzieci będzie najpiękniejszą ozdobą, bo widać w nich serce włożone w ich przygotowanie.” – podsumowała Iwona Senderowska – dyrektor PSCK.

Na stoiskach kół gospodyń wiejskich i innych podmiotów, które włączyły się przygotowanie warsztatów można było zobaczyć wspaniałe ozdoby, wszystkie wykonane hand made. Prawdziwe cudeńka zaprezentowała firma GMC ze Staszowa. Bombki w kształcie bucików, samochodów, maszyn do pisania, ptaszków, torebek zachwyciły oglądających i kupujących.

Podczas warsztatów podsumowano również dwa projekty jakie zrealizowane były w tym roku w PSCK. Projekt „Podnidziańska wieś kolebką tradycji, pasji i biznesu- organizacja warsztatów rękodzielnictwa” oraz projekt związany z doposażeniem w komputery świetlic wiejskich. Oba projekty zrealizowane zostały z Lokalną Grupą Działania Ponidzie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

warsztaty boz 14-15

Więcej zdjęć w Galerii