×

Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe

Aniołki, bombki, kartki i inne kolorowe dekoracje wykonywać będziemy na rodzinnych warsztatach bożonarodzeniowych, które odbędą się 13 grudnia o godzinie 16:00 w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Możecie spędzić czas w miłej atmosferze, pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność, zrobić coś dla siebie, do domu lub na prezent, ale przede wszystkim zrelaksować się. Wykonane podczas warsztatów prace będą piękną dekoracją domu na zbliżające się święta.

 Bożonarodzeniowe warsztaty rękodzielnicze cieszą się coraz większą popularnością, z roku na rok przybywa uczestników zainteresowanych samodzielnym wykonaniem niebanalnych ozdób świątecznych. Jesteśmy przekonani, że i w tym roku przyjdziecie ze swoimi pociechami by wspólnie wykonywać oryginalne ozdoby.

 Warsztaty poprowadzą panie z kół gospodyń wiejskich oraz uczestnicy projektu „Podnidziańska wieś kolebką tradycji, pasji i biznesu – organizacja warsztatów rękodzielniczych”, który realizowany był w tym roku w PSCK. Częścią tegorocznych warsztatów będzie wyjątkowy pokaz zdobienia bombek przez plastyków z GMC Staszów (www.gmc.com.pl) – fabryki bombek znanych na całym świecie. Właścicielką fabryki jest pani Lucyna Gozdek, która uznawana jest za kreatorkę „bombkowej mody”. Unikatowe bombki ze Staszowa uznawane są za małe rękodzieła sztuki. Podczas warsztatów będziemy mogli zobaczyć misterny proces zdobienia bombek oraz nabyć gotowe wzory na stoisku GMC Staszów.

Serdecznie zapraszamy