×

Rowerem przez świat. Spotkanie z Piotrem Strzeżyszem.

17 kwietnia o godzinie 18:30 zapraszamy do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury na „Spotkanie z Pasją”. O sztuce i sensie podróżowania, wyrzeczeniach z tym związanych, poznawaniu świata z perspektywy dwóch  kółek opowie Piotr Strzeżysz – laureat największych podróżniczych dokonań – Kolosów, autor książek podróżniczych, który od lat włóczy się z rowerem po świecie, łącząc pasję podróżowania z fotografią. Przepedałował do tej pory kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach.

Trasę z Alaski do Patagonii Piotr próbował przejechać trzy razy. W 2011, po przepedałowaniu w zimowych warunkach ponad sześciu tysięcy kilometrów, podróż przerwał w Las Vegas. Drugi wyjazd, rozpoczęty w 2013 roku w Anchorage na Alasce, zakończył się w okolicach Portland złamaniem kolana. Wszystkie rzeczy, łącznie z rowerem, Piotr zostawił w garażu znajomych w Portland, a sam, wrócił do Polski na leczenie. W maju 2014 roku, z nie do końca zrośniętym kolanem, podjął kolejną próbę dotarcia do Patagonii. Tym razem zaczął z miejsca, w którym przerwał podróż kilka miesięcy wcześniej. Jak zakończyła się trzecia podróż i o wszystkich peryperiach z nią związanych będzie można posłuchać na pokazie, na który serdecznie zapraszamy.

W czasie spotkania w Pińczowie Piotr Strzeżysz opowie o swojej fascynacji włóczenia się po świecie rowerem, o potrzebie podróżowania „(…) nie po to, aby dotrzeć do celu, lecz aby dojechać jak najpóźniej, aby nie dojechać, o ile to możliwe, nigdy” (C. Magris). Poprzez zdjęcia i film postara się zarazić podobnym sposobem na życie.

Ostatnim gościem pińczowskich „Spotkań z Pasją” był zdobywca międzynarodowego tytułu Podróżnika Roku 2014/2015 Aleksander Doba.

Sponsorem pińczowskich „Spotkań z Pasją” jest Siniat Sp. z o.o.