×

Rusza Lokalny Klub Kodowania

Od września Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury bierze udział w ogólnopolskim projekcie Link do Przyszłości – zaprogramuj swoją karierę. W ramach tego projektu powstał Lokalny Klub Kodowania, miejsce gdzie młodzi ludzie mogą rozwijać swoje umiejętności programowania. Głównym celem klubu jest zainteresowanie młodych osób nauką kodowania, pokazanie, że kodowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło radości i satysfakcji. Na zajęciach młodzi ludzie będą mogli realizować swoje projekty, rozwijać swój intelekt i kreatywność.

Na co tygodniowych spotkaniach, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat, w kawiarence internetowej uczestnicy zajęć zapoznają się z wizualnym językiem programowania Scratch, będą tworzyć animacje i własne gry a także zaprogramowują roboty. Na początek będzie to Finch a w dalszej kolejności roboty Lofi i Ozoboty.

Zapisy do Lokalnego Klubu Kodowania od 7 września br. w sekretariacie PSCK lub pod nr telefonu 413572424  Pierwsze zajęcia odbędą sie 26 września o godz. 16:30. Ilość miejsc ograniczona!

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej.