×

Sebastian Riedel & Cree zagrają koncert w Pińczowie

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury i  Motocyklowy Klub Brave Dogs Polska Chapter Pińczów zapraszają na akustyczny koncert jednego z czołowych zespołów bluesowo- rockowych w naszym kraju. 18 listopada w sali kinowej Pińczowskiego Centrum Kultury, wystąpi zespół Cree & Sebastian Riedel. Początek koncertu- godzina 19:00.

 

Zespół powstał w 1993 roku, w Tychach, a jego założycielami byli syn Ryszarda Riedla, legendarnego członka zespołu Dżem – Sebastian Riedel oraz Sylwester Kramka i Adrian Fuchs. Nazwa zespołu pochodzi od jednego z najliczniejszych plemion Indian kanadyjskich, zamieszkujących północną część USA, którymi zafascynowany był Ryszard Riedel. Właśnie on był pomysłodawcą nazwy zespołu swojego syna- sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

Po debiucie w 1993 roku, muzycy czekali 4 lata na ogólnopolski debiut. Stało się to 1997 roku na I Festiwalu Młodej Kultury w warszawskiej „Stodole”. Tego samego roku zdobyli Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Rok później grupa dała kilka udanych koncertów na festiwalu we francuskim  Lille. W tym czasie powstał materiał na debiutancką płytę, która, mimo braku reklamy i współpracy z wielkimi wytwórniami, zebrała dobre recenzje i sprzedała się w liczbie 1500 egzemplarzy. Muzycy wówczas wystąpili na Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Przystanku Woodstock w Żarach i Rawie Blues w Katowicach.

W lipcu 2002 roku, już w zmienionym składzie, powstała kolejna płyta zespołu pt. „Za tych…” i ponownie dostała bardzo dobre recenzje, czego dowodem była nagroda magazynu  „Twój Blues” za najlepszą bluesową płytę roku 2002. W 2004 roku, z okazji 10- lecia działalności, muzycy wydali jubileuszową płytę pt. „Parę lat”, zawierającą 10 utworów z poprzednich albumów.  Kolejna płyta „Tacy sami”,  pojawiła się w 2007 roku, na której gościnnie zagrał gitarzysta „Dżemu” Jerzy Styczyński, a także Dariusz Rybka grający na saksofonie. Dwa lata później grupa nagrała płytę DVD z orkiestrą na 15-lecie swojej działalności, a w 2012 roku studyjny album „Diabli nadali”. W 2013 roku formacja Cree & Sebastian Riedel, utworem „Jestem tu dla Ciebie”, zwyciężyła w  konkursie festiwalu Top Trendy oraz zdobyła nagrodę specjalną słuchaczy RMF MAXX. 24 września 2013 roku ukazała się płyta zespołu pt. ?Wyjdź?.  Najnowszy, siódmy już album studyjny „Heartbreaker” wydany został w „piątek trzynastego”, tj. 13 listopada 2015 roku.

Bilety w cenie 40 zł, a w dniu koncertu 50 zł do nabycia w sekretariacie PSCK.