×

Skrzydła kultury na finał projektu „Kultura odNowa” w Pińczowie

Chwile, które uskrzydlają i działania, które dodają skrzydeł innym. Razem w kulturze i razem w jej tworzeniu, od nowa. Bardzo uroczyście podsumowano w Pińczowie realizację kilkumiesięcznego projektu „Kultura odNowa”. Jednego z najważniejszych, bo pozwalających rozwinąć kulturalne skrzydła mieszkańcom Pińczowa.

Z wielkim wzruszeniem przypomnieliśmy realizację 6 inicjatyw lokalnych zatrzymanych okiem kamery, z największym szacunkiem i radością nagrodziliśmy statuetkami „Skrzydła Kultury” autorów tychże inicjatyw. „Gratuluję Wam wszystkim i cieszę się, że każdy z Państwa znalazł tu swoje dobre miejsce na realizację swoich pasji” – mówiła Pani Burmistrz Beata Kita, która wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Zdzisławem Woźniakiem uczestniczyła w uroczystej gali.

„Podglądaliśmy realizację Waszych pomysłów od zalążka. Przeżywaliśmy każdą inicjatywę widząc, ile dla Was znaczy. To najpiękniejsze co mogliśmy sobie dać – wspólny, dobry czas w kulturze. Dziękujemy za każde pojedyncze działanie i pamiętajcie, że drzwi domu kultury są zawsze otwarte na Wasze pomysły” – podziękowała w imieniu wszystkich pracowników centrum kultury dyrektor Iwona Senderowska.

Były chwile wzruszeń, piękna muzyczna oprawa w wykonaniu Michała Mazura, dobre smaki i serdeczne rozmowy. Byliśmy razem. I to jest dla nas najważniejsze.

Raz jeszcze dziękujemy autorom inicjatyw: Małgosia Blacha; Halina Kołodziejczyk, Halina Młotkowska i Zofia Kozak; Urszula Sroka-Kurek; Magdalena i Mateusz Kozera; Sylwia Szczepańska; Weronika Miśtal. Współpraca z Wami to była największa przyjemność.

Projekt zrealizowany został przy dofinansowaniu ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2022.

Fot. Monika Maj