×

Spotkanie z Arturem Andrusem – Mistrzem Mowy Polskiej

„Pił w Spale, spał w Pile..” a dziś był też w Pińczowie! I ani publiczność, która szczelnie wypełniła salę centrum kultury, ani sam Artur Andrus na długo tego spotkania nie zapomną ‼️ Nam słów brak, a On potrafił przez 2 godziny mówić, i to tak, że wszyscy słuchali, śmiali się i czuli niesamowitą energię jaka zawierała się w dygresjach, opowieściach, historiach z życia wziętych, w słowach, które płynęły… Bo tak właśnie jest gdy mówi Mistrz, Mistrz Mowy Polskiej.

Artur Andrus jak zwykle był nie do podrobienia! Dziennikarz, prezenter, autor tekstów, osoba z naturalnym talentem kabareciarza jak Starsi Panowie czy Laskowik, ale i niekwestionowany Mistrz Mowy Polskiej. Przez dwie godziny czarował i bawił pińczowską publiczność wysublimowanym humorem.

Był czas na liczne pytania od publiczności, czasem zaskakujące i wywołujące salwy śmiechu, był czas na zdjęcia i pamiątkowe dedykacje w książkach. A tak ogólnie to był świetny czas razem, w kulturze!

Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „Ojczysty. Wypisz – wymaluj”, które dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Fot. Alicja Mazurek