×

Stan Breckenridge gościem 18. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie

Stan Breckenridge, Amerykanin zakochany w Polsce. Charyzmatyczny, uwodzący publiczność swym czarem, porywający – jeden z największych mistrzów bluesa wystąpi jako gwiazda 18. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. To będzie wyjątkowy, pełen magii wieczór z muzyką improwizowaną.

Prócz utworów własnych i wielkich światowych przebojów wykona kilka polskich piosenek. Wokaliście towarzyszyć będą uznani muzycy polskiej sceny jazzowej:
Stan Breckenridge – wokal, fortepian
Olaf Węgier – saksofon
Adam Kowalewski – kontrabas
Krzysztof Dziedzic – perkusja

Stan Breckenridge plakat

Stan Breckenridge

Występował z takimi gwiazdami jak m.in. Nancy Sinatra, Bill Cosby czy Martha Reeves.
Breckenridge jest doktorem muzykologii i wykładowcą na Wydziale Studiów Afro-Amerykańskich na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton. Stypendysta prestiżowej Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.
Wykładał też na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor bestsellerów „Popular Music in America” i „African American Music for Everyone”, które obejmują serię ilustrowanych muzyką wykładów mających na celu przekazanie wiedzy o muzyce, osobach ją kształtujących, kulturze oraz historii.
Występował solo i z innymi muzykami w licznych krajach Europy, Japonii i w USA. Wydał dziewięć albumów muzycznych. Podczas Zaduszek Jazzowych w Pińczowie usłyszymy światowe standardy jazzowe i bluesowe, przeboje muzyki r’n’b, gospel i pop w oryginalnych aranżacjach zespołu oraz autorskie kompozycje Stana Breckenridge.

Niedziela, 30 października, godz. 20:00 / 18. Zaduszki Jazzowe

Kup bilet ⬇⬇⬇

https://tiny.pl/w746g

Bilety i karnety na 18. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie dostępne są także w sekretariacie PSCK (41 3572424)