×

Święto Miasta z Happysad oraz zespołem Piękni i Młodzi

Tegoroczne wakacje w Pińczowie rozpoczną się wyjątkowo hucznie, bo właśnie na ten termin zaplanowano tegoroczne Dni Ponidzia. Święto regionu rozpocznie się 23 czerwca w amfiteatrze OSiR, kolejne dwa dni imprezy to koncerty gwiazd i atrakcje na stadionie OSiR. Zagrają m.in. Sebastian Riedel & Cree, HAPPYSAD oraz Piękni i Młodzi.

23 czerwca (piątek) będzie mini-przeglądem zespołów i kółek działających przy centrum kultury. Na scenie wystąpią młodzi wokaliści, zespoły taneczne, przypomnimy również o innych formach pracy dla dzieci realizowanych w PSCK a każdy z nich otrzyma pamiątkowy dyplom. Piątek będzie również okazją do zaprezentowania twórczości i talentów pińczowskiej młodzieży. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać swój udział w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury do 14 czerwca. Specjalnie dla wszystkich występujących klub Wodny Kon-Tiki uruchomi pływającą kuźnię i zapewni bezpłatne przejażdżki. Podobnie jak w roku ubiegłym na plaży nad zalewem odbędzie się tradycyjny Chrzest Neptuna. Od godziny 17:30 dla najmłodszych klub Brave Dogs Polska Chapter Pińczów zorganizuje krótkie przejazdy i prezentacje sprzętu a w sobotę, około godziny 17:00 na stadionie OSiR odbędzie się prezentacja motocykli biorących udział w paradzie po Ponidziu.

Sobota (24 czerwca) to atrakcje muzyczne na scenie i sportowe wydarzenia towarzyszące na terenie Pińczowa. Dla najmłodszych PSCK zorganizuje kolejną, II edycję zawodów rowerkowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów (szczegóły na stronie i zapisy na stronie www.psck.pl). Również w sobotę nasze miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Cross Country organizowanych pod patronatem Polskiego Związku Motoryzacji. Przez dwa dni (24-25.06) na terenie Garbu Pińczowskiego rozegrana zostanie V i VI runda Mistrzostw Polski, w której weźmie udział kilkuset zawodników z całej Polski. Start wydarzenia zaplanowano w sobotę o godzinie 12:00 koło PSP Pińczów.

Od godziny 17:00 rozpocznie się część koncertowa. Na początek zaprezentują się najmłodsi: laureaci kieleckich „Scyzoryków” – kapela młodzieżowa Kiss of Death. Po nich swoje talenty zaprezentuje orkiestra działająca w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Pińczowie. O 18:45 wystąpi pińczowski zespół Dob Blues Band, który zaprezentuje polskie i amerykańskie standardy bluesowe. Nie zabraknie też utworów z repertuaru Brekout przygotowanych przez zespół na X rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy. Po bluesowo-rockowym wprowadzeniu na scenie pojawi się niepowtarzalna gwiazda tego gatunku – Sebastian Riedel z zespołem Cree. Syn legendy polskiego bluesa Ryszarda Riedla, niezapomnianego wokalisty grupy Dżem zaprezentuje z zespołem utwory ze swoich autorskich płyt oraz ballady, które wpisały się do kanonu polskiej piosenki.

Na godzinę 22:00 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru – zespół Happysad. Działająca od 2001 roku formacja posiada olbrzymią popularność i jest dziś jednym z nielicznych zespołów, który sukces wypracował sobie sam – bez wsparcia ze strony oficjalnych podmiotów na muzycznej scenie. Zadebiutowali na rynku fonograficznym w 2004 roku albumem „Wszystko jedno”. Płyta była dowodem na to, że Happysad trafili na „ziemię niczyją”, gdzieś między popem z komercyjnych rozgłośni a coraz bardziej hermetyczną scenę niezależną. Grupa przyciągała na koncerty coraz więcej osób, choć piosenek z tego albumu nie można było usłyszeć na „intensywnej rotacji” w radiu – z wyjątkiem Trójki: single z płyty długie tygodnie walczyły o wysokie miejsca na popularnej Liście Przebojów tej stacji. Pozycję zespołu w jego docelowej grupie umacniały kolejne, wydawane regularnie co dwa lata, albumy: „Podróże z i pod prąd”, „Nieprzygoda” i „Mów mi dobrze”. Z czasem muzykom udało się zdjąć z siebie to swoiste odium: na kolejnych płytach, albumach „Mów mi dobrze”, „Ciepło/Zimno” i „Jakby nie było jutra”, muzycy pokazali, że potrafią z powodzeniem wyjść poza schemat „studenckiego” rocka. Dziś to raczej oni potrzebni są mediom niż odwrotnie. A specyficzną pozycję grupy dobrze pokazuje sytuacja sprzed kilku lat, zakrawająca na prawdziwą ironię losu – jedna z uczestniczek najbardziej chyba symbolicznego dla komercjalizacji telewizji programu „Warsaw Shore” przez przypadek odkryła muzykę Happysad i zarekomendowała ją widzom. To był rzadki moment, kiedy nagle spotkały się dwa światy i ten spod znaku „Warsaw Shore” niespodziewanie odkrył wielką gwiazdę tego drugiego. Muzycy Happysad i bez tego wciąż radzą sobie znakomicie. W tym roku ukazała się najnowsza płyta zespołu – „Ciało obce”.

Zakończeniem koncertowej soboty będzie występ pińczowski Mugshotz. Zespół zagra kompozycje własne i znane rockowe szlagiery a ich występ gwarantuje mocne brzemienia z pogranicza rocka i hard-rocka.

W niedzielę, 25 czerwca, zapraszamy na pierwszy przegląd zespołów i kapel weselnych. Zaprezentują się zespoły: Krokus, Pakt i Czadu. Po nich wystąpi zespół Tacy Sami – LP Show, który w doskonały sposób oddaje na scenie energię charakterystyczną dla najpopularniejszego zespołu polskiego rocka. Świetni muzycy w profesjonalny sposób prezentują repertuar zespołu, gwarantując publiczności wspaniałą zabawę podczas koncertu. Tacy Sami mają w swoim repertuarze wszystkie największe hity, kochane przez wszystkich i przez wszystkich śpiewane podczas koncertu. 

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół Piękni i Młodzi, czyli gratka dla miłośników muzyki disco. Grupa powstała w 2012 roku w Łomży, a tworzą ją Magdalena Narożny, Dawid Narożny oraz Daniel Wilczewski. Dwa lata później awansowali jako pierwszy zespół disco-polowy do finału programu Must Be The Music. Tylko Muzyka. W czerwcu 2014 roku wydali swoją debiutancką płytę „Niewierna”. Piękni i Młodzi zdobyli serca fanów takimi hitami jak: „Kocham się w Tobie”, „Ona jest taka cudowna” i „Tak już bez Ciebie”.

Dodatkową rozrywkę, przez dwa dni imprezy, gwarantuje wesołe miasteczko ze zjeżdżalniami, karuzelami, trampoliną eurobangee i dodatkowymi atrakcjami. Luna-Park ulokowany będzie na boisku bocznym stadionu.

Zapraszamy również do korzystania z atrakcji na wodzie przygotowanych przez Klub Wodny Kon-Tiki.

W trakcie Dni Ponidzia prowadzona będzie również zbiórka plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację chorej Oliwki.

Dni Ponidzia 2017 800 x 1129