×

Święto Tańca w PSCK

II Otwarty Turniej Tańca w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury zakończył się w sobotnie popołudnie pierwszego marcowego weekendu. Jury w składzie Aleksandra Kwapisz, Teresa Płachta i Hubert Stachura, z niemałym trudem i po wyjątkowo burzliwej naradzie doszło do konsensusu.

W kategorii zespoły, Grand Prix zdobył zespół „MINI STEP” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skalbmierzu, w układzie „Step” hip hop. Pierwsze miejsce przypadło w udziale zespołowi „MAŁE B” z układem Queen of the court ze Studia Tańca Mimesis w Busku Zdroju. Na drugim miejscu uplasowała się grupa „PULS” tańcząca do układu Hip-hop-dance mix z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Wiślicy. Trzecie miejsce zajęły ex aequo „ATUT” z układem Whine up z Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz „CRAZY CREW – KWARTET” ze Studia Tańca Mimesis.

W kategorii soliści pierwsze miejsce wywalczyła Kaja Kryczka w układzie Senne marzenie, drugie miejsce zajęła Wiktoria Mazur w układzie Move, trzecie miejsce zdobyła Kinga Woźniak z układem Just dance.,

Dziś emocje, podobnie jak kurz na parkiecie, już opadły, pozostało wspomnienie radości zwycięzców, którym należą się brawa uznania, oraz słowa zachęty dla tych, którym tym razem nie udało się stanąć na podium. Następnym razem będzie na pewno lepiej. Zapraszamy za rok.