×

Świętuj z Pińczowem. Zobacz program tegorocznych Dni Ponidzia

*Koncerty, wydarzenia sportowe, pokazy oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Wszystko z okazji święta miasta, które Pińczów obchodzić będzie od 1 do 4 lipca. *
 
W tym roku Dni Ponidzia rozpoczynamy już w piątek (1 lipca). O godzinie 22:00 zapraszamy do kina plenerowego na wirydarz Belwederu.

W sobotę (2 lipca) na mieszkańców Pińczowa i gości czekają koncerty oraz szereg imprez towarzyszących, które odbywać się będą na stadionie OSiR przy ul. Pałęki. Gwiazdą tegorocznych Dni Ponidzia będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy. Grupę tworzą przede wszystkim znani dziennikarze radiowi m.in. Wojciech Jagielski oraz Jacek Kret. Ponadto w skład zespołu wchodzą Roman Osica, Krzysztof Zasada, Krzysztof Tomaszewski, Marian Hilla, Mariusz Gierszewski, Rafał Bryndal. Podczas koncertu będzie można usłyszeć popularne i lubiane przeboje takie jak: „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Wezmę Cię”, „Okrutna, zła i podła”.

 W sobotę dla pińczowian zagrają i zaśpiewają także: pińczowski zespół Dob Blues Band, andrychowska formacja Roots Rockets oraz wykonawczyni muzyki z pogranicza gatunków reggae, dancehall, soul oraz funk – Marika. Podobnie jak w roku ubiegłym nie zabraknie też gości z zagranicy. Prosto ze Svodina na Słowacji, partnerskiego miasta Pińczowa, wystąpi zespół Blue Cold Jalapeños, grający covery amerykańskiej grupy Red Hot Chili Peppers.

 

 


W organizację sobotniej części włączyły się pińczowskie stowarzyszenia dzięki czemu pojawią się ciekawe imprezy towarzyszące. Wśród nich znajdą się m.in.: zawody rower(k)owe dla najmłodszych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów(szczegóły odnośnie zapisów na stronie www.psck.pl), zawody strzeleckie z broni pneumatycznej organizowane przez LOK Pińczów; parada motocyklowa Brave Dogs Chapter Pińczów, pokazy Polskiej Sztuki Walki Signum Polonicum oraz Jednostki Strzeleckiej 2131 Pińczów. Wszystko to odbywać się będzie na obiektach OSiR.

W niedzielę impreza przeniesie się do amfiteatru OSiR. Tam swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentuje młodzież z kółek działających przy PSCK. Niedzielna część Dni Ponidzia upłynie z muzyką disco polo. Wystąpią zespoły: NewX, Baflo oraz Freaky Boys.

Tegoroczne Dni Ponidzia zakończą się w poniedziałek koncertem Mieczysława Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina Trio, który odbędzie się w Synagodze Starej w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz.

Patronat honorowy nad Dniami Ponidzia sprawują: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

Patronat medialny: TVP Kielce, TV Świętokrzyska, Radio Kilece, Echo Dnia, Tygodnik Ponidzia, pinczow., pinczow.org