×

ŚWIĘTUJMY 100.ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy do wspólnego uczczenia setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości poprzez udział w zajęciach, spotkaniach zorganizowanych przez nasz Dom Kultury.
Nasze świętowanie zaczynamy w dniu 11 listopada wystawą młodszych i trochę starszych artystów, którzy od lipca brali udział w warsztatach artHistorii realizowanych w ramach programu „Na 100 Niepodległa”Fundacji BGK J.K.Steczkowskiego.

16 listopada o godz. 9.00 zapraszamy młodzież szkół na spotkanie z regionalistą Mariuszem Korzeniowskim dotyczące historii Legionów,ich walk nad Nidą 1915 roku oraz osoby Komendanta Józefa Piłsudskiego.Spotkanie zakończmy warsztatami artystycznymi, na których uczestnicy wykonają pamiątkowe gipsowe medale.

Pozostając w temacie warsztatów zapraszamy całe rodziny w dniu 14 grudnia o godzinie 17.00 do udziału spotkaniu, podczas którego będziemy lukrować piernikowe serca, oczywiście w biało-czerwone barwy.

W związku z tym, iż 2018 roku przypada szczególna rocznica, więc zachęcamy wszystkich mieszkańców do wspólnego i radosnego jej świętowania.