×

Teatr, Mama, Tata i Ja – wystawa fotografii

 

Od poniedziałku w Galerii u Prażucha PSCK można oglądać wystawę fotografii artystycznej wykonanej w ramach projektu Teatr, Mama, Tata i ja, realizowanego przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”.

Autorami zdjęć są członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręg Świętokrzyski: Stanisława Zacharko – Łagowska, Joanna Klich, Krzysztof Zając, Sławomir Oszywa, Piotr Bieniek oraz Artur Dziwirek, którzy przez 9 miesięcy dokumentowali przebieg projektu.

Wszyscy, w stworzonej wspólnie prezentacji, postanowili wykorzystać plastyczną atrakcyjność teatru cieni i jego możliwości uwidaczniania i podkreślania wyrazistości gestów. W spontanicznych, improwizowanych mini spektaklach i scenach, odgrywanych kolejno przez uczestników projektu – a właściwie przez ich cienie, rzucane na papierową przesłonę – odczytywali zapisy emocji, których powstawania byli świadkami, uczestnicząc w szeregu kolejnych spotkań.

Scalony w jedno język teatru i język fotografii artystycznej okazał się być trafnie dobranym medium. Pomimo podobnych, uchwyconych sytuacji – fotografie są różne. Różnią się indywidualnością spojrzenia, sposobów budowania napięcia i dramatyzmu, tworzą inne narracje i gradacje nastrojów; również wynikających z emocji autorów zdjęć.

Z wystawą można zapoznać się do końca stycznia w holu głównym PSCK. Serdecznie zapraszamy!

P1097701

P1097702

P1097705

P1097706