×

Trwa IV plener małych form rzeźbiarskich

11 rzeźbiarzy z całej Polski bierze udział w IV plenerze małych form rzeźbiarskich „Motywy Ziemi”, który od poniedziałku odbywa się w Pińczowie. W najbliższy piątek, o godzinie 18:00 przy ogródkach działkowych, odbędzie się wernisaż, podczas którego zaprezentowane zostaną prace wykonane przez artystów. Organizatorami pleneru są: firma „Marmur – Płytki Jacek Łata” oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Patronat honorowy nad plenerem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodziemierz Badurak.

Kuratorem pleneru jest Andrzej Kozera – artysta-plastyk, rzeźbiarz, pracownik Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. W plenerze biorą udział artyści z Łodzi, Radomia, Pińczowa, Działoszyc oraz studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ich pracę nad rzeźbami można podglądać przy ogródkach działkowych w pracowni plenerowej Andrzeja Kozery.

Tematem tegorocznego pleneru są „Małe formy rzeźbiarskie w kamieniu pińczowskim – Motywy Ziemi”. Głównym sponsorem wydarzenia jest Jacek Łata, właściciel firmy Marmury-Płytki z podpińczowskiego Podłęża. Kamieniarz, specjalizujący się w obróbce kieleckich marmurów, zadbał o zakwaterowanie uczestników wydarzenia oraz
dostarczył z własnej kopalni wapień pińczowski w którym powstają prace artystów.

4 plener rzzb 01

4 plener rzzb 02

4 plener rzzb 03

4 plener rzzb 04

4 plener rzzb 05