×

Turniej Tańca w Pińczowie powraca

 

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wznawiany jest Otwarty Turniej Tańca w Pińczowie – jedno z większych wydarzeń dla pasjonatów tańca w naszym województwie. Po raz ósmy młodzi tancerze rywalizować będą w czterech stylach tańca, kilku kategoriach wiekowych a samo miasto na jeden dzień stanie się wielką taneczną stolicą Ponidzia. Zapisy już wystartowały. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

Otwarty Turniej Tańca w Pińczowie to jedna z większych tego typu imprez w województwie świętokrzyskim posiadająca rozpoznawalną markę i która gromadzi rok rocznie ponad 1000 uczestników. Wśród nich dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne z województwa świętokrzyskiego i ościennych województw. Widowiskowe pokazy odbywają się w czterech kategoriach tanecznych: show dance (oparte na technice balet, jazz, modern), disco, hip – hop, inne formy tańca. W tym roku młodych tancerzy oceniać będzie jury w składzie: Aleksandra Kwapisz, Elżbieta Pańtak oraz Robert Jędrzejczyk.

Szczegółowy regulamin turnieju wraz z kartą zgłoszeniową znajdują się do pobrania na stronie www.psck.pl w zakładce konkursy. Zapisy trwają do 18 kwietnia 2022, ale przy zbyt dużej ilości chętnych mogą zostać wcześniej zakończone. Gorąco zapraszamy do Pińczowa.