×

Udany debiut tancerzy

W niedzielę 23 października na scenie teatralnej w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się Otwarty Puchar Polski W Tańcu Nowoczesnym- „ III Open Polish Dance Cup – Busko Zdrój 2016”. Organizatorami byli: Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Fundacja Perfekta Dance oraz Perfekta Dance Academy- Szkoła Tańca Sylwany Mazur. Zawody taneczne rozegrano pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Starosty Buskiego, Wojewody Świętokrzyskiej oraz Marszalka Województwa Świętokrzyskiego. Licencję oraz patronat nadała Polska Federacji Tańca, a rywalizację przeprowadzono w oparciu o międzynarodowe przepisy International Dance Organization. Patronaty medialne: Echo Dnia, Radio Kielce, Portal busko.com.pl, Tygodnik Ponidzia, Telewizja Ponidzie TV

Zawody miały zasięg ogólnokrajowy, udział wzięło ok 700 uczestników z całej Polski: z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Tych, Zabrza, Sosnowca, Dębicy, Łańcuta, Kielc, Jędrzejowa, Pińczowa, Skawiny, Piotrkowa Trybunalskiego ,Buska Zdroju. Zespoły walczyły o nagrodę główną- GRAND PRIX – 1000 zł od Burmistrza, a soliści o GRAND PRIX SOLO – Tablet od Uzdrowiska Busko Zdrój oraz 200 zł od Fundacji Perfekta Dance.

W turnieju wzięły udział trzy formacje taneczne z Pińczowa:

Perfekta 1, Perfekta 2, Perfekta 3 Pińczów to zespoły działające pry Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury od 2015 r. Prowadzone są przez Sylwanę Mazur i Szkołę Tańca Perfekta Dance. Pomimo tak krótkiej działalności już udało im się osiągnąć pierwsze sukcesy.

2 miejsce – Perfekta 1 – kategoria Zespoły Hip Hop do 11 lat

1 miejsce – Perfekta 2 –   kategoria Zespoły Show Dance do 7 lat

2 miejsce – Perfekta 3 – kategoria Zespoły Jazz Dance do 7 lat

We wszystkich zespołach zatańczyli, obok ubiegłorocznych dzieci, także debiutanci, którzy dołączyli do Perfekty we wrześniu tego roku. Jest to wiec podwójny sukces, że w tak krótkim czasie pod okiem trenerów Perfekty zrobili tak duże postępy i zaprezentowali się świetnie. Grupy liczą ponad 20 osób, Perfekta 3   to dzieci w wieku 4-6, a Perfekta 2 – w wieku 6-8, a Perfekta 1 – w wieku 9-12 lat. Pomimo tak młodego wieku ćwiczą jak starsi tancerze gdyż w programie zajęć mają: Jazz, , Hip Hop i Akrobatykę. Dzięki temu tak szybko osiągnęli sukces.

Pińczów reprezentowała także Dominika Banach z zespołu Atut. Wystartowała w kategorii Solo Hip Hop 12- 15 lat i zajęła 3 miejsce.

Obydwa zespoły trenują w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Wciąż jeszcze można dołączyć do grup Perfekta – zapraszamy dzieci od 4 roku życia, aby razem z nami bawić się tańcem, uczyć i przeżyć fantastyczne przygody z tańcem.

1 perfekta 2 pińczów

1 perfekta 1 pinzcow

2 perfekta 2 pińczów

2 perfekta 3 pińczów

2 perfekta 3 pińczów

2 perfekta 1 pinczowpg

3 perfekta 3 pińczów

3 perfekta 1 pinzcow

3 perfekta 2 pińczów

perefkta1 pińczow

perfekta 3 pińczów