×

Udany Kiermasz Wielkanocny

 

Wielkanoc ma MOC! Daje radość, wiosnę w sercu, niesie magię. Dziś, w Parku Miejskim, po raz kolejny mogliśmy poczuć tę wyjątkowość świąt i zwyczajów wielkanocnych. Powrócił tradycyjny jarmark i konkurs Palm Wielkanocnych stając się po raz kolejny dobrym czasem pielęgnowania polskich tradycji.
Tegoroczny Jarmark był także spotkaniem kultur. Dzięki udziałowi gości z Ukrainy mogliśmy m.in. skosztować tradycyjnych, ukraińskich pierożków i przepysznych naleśników – a wszystko w ramach akcji pomocowej zorganizowanej przez Krewkich Ponidzian.
Kulminacyjnym punktem jarmarku był kolejny konkurs Palm Wielkanocnych. W tym roku do udziału zgłoszono 33 palmy, które ocenialiśmy w kategoriach: najwyższa i tradycyjna.
Trudu oceny palm podjęło się jury w składzie Marta Biały, Joanna Strączek-Dziabała i Iwona Bałabańska.
WYNIKI
W kategorii palm najwyższych zwyciężyła palma Zakładu Karnego w Pińczowie przed KWG Młodzawy „Dziś i jutro”.
W kategorii palma tradycyjna ocenę podzielono na prace indywidualne i zespołowe.
W kat indywidulanej kolejno miejsca zajęli: Mikołaj Żak, Karol Stawiarz, Julia Rusak, a wyróżnienia Natalia Strączkiewicz, Natalia Stefaniec i Lena Gaudyn.
W kat zespołowej wygrało KGW Uników przed LO w Pińczowie, KGW Kopernianki. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Zespół Placówek Oświatowych w Gackach, KGW Kozubów i Zespół Szkół Nr 1 w Pińczowie.
Wyróżnienia i nagrody w konkursie wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Senator RP Jacek Włosowicz. „Cieszę się, że tradycja własnoręcznego wykonywania palm wielkanocnych jest kultywowana i że po raz kolejny gromadzi tak wiele osób z terenu całej gminy. Szczególnie cieszy mnie tak liczny udział dzieci i młodzieży” – powiedział Burmistrz podsumowując konkurs. Spotkanie było również okazją do złożenia życzeń dla mieszkańców i gości odwiedzających nasze miasto.
Organizatorami konkursu byli: Burmistrz Miasta i Gminy w Pińczowie, Parafia p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację jarmarku, przygotowali swoje stoiska i razem z nami miło spędzili czas.
Fot. Piotr Kucybała
 
Zdjęcie przedstawiajace uczestników Konkursu Palm Wielkanocnych w parku miejskim w Pińczowie