×

Udekoruj drzewko na świętaEkologiczne i naturalne ozdoby, tradycyjne dekoracje świąteczne, elementy rękodzieła. Dekorujemy drzewka na święta i wspólnie tworzymy magiczny klimat Bożego Narodzenia. Zapraszamy szkoły i przedszkola do udziału w akcji „yarnbombing” czyli dziergane graffiti wprowadzając kolor do Parku Miejskiego przed zbliżającym się I Jarmarkiem Bożonarodzeniowym.

„Yarnbombing” to rodzaj street artu, który pojawia się w przestrzeni miejskiej i polega na ozdabianiu wybranych elementów ręcznie wykonanymi dzianinami. Efektem jest nadanie przestrzeni miejskiej koloru, ocieplenia szarego „klimatu”. Każdy podmiot, który włączy się w akcję wybiera jedno z drzewek w parku miejskim i ozdabia je według swojego pomysłu nawiązując do tematyki świątecznej. W dekoracjach można użyć m.in. naturalne dekoracje: orzechy, jabłka, plastry suszonych pomarańczy oraz tradycyjne ozdoby wykonane z włóczki, koronek, słomek, bibuły. Nie zapomnijcie odpowiednio oznaczyć autora pracy (nazwa szkoły, przedszkola) dołączając świąteczne życzenia. Ułatwi to późniejszą ocenę w głosowaniu.

Autorzy najpiękniej ozdobionego drzewka, których wskażą mieszkańcy, otrzymają nagrodę, która wręczona zostanie podczas I Jarmarku Bożonarodzeniowego – 21 grudnia.
Organizatorem akcji jest Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w PSCK – 41 3572424 wew. 111 do 12 grudnia. Drzewka powinny zostać udekorowane do 18 grudnia.

Zainteresowani?