×

URBEX w Podziemiach Pasji

Ślady przeszłości. Opuszczone domy, fabryki, pałace i inne przedziwne miejsca, gdzie czas się zatrzymał. „Przekraczając próg tych miejsc wchodzimy w jakiś inny czas, w jakieś ludzkie losy, ludzkie sprawy, ślady przeszłości, które leżą w śmieciach.” – tak o emocjach jakie budzi urbex – eksploracja miejska – opowiada Piotr Waleron. Niezwykła wystawa fotografii będących pokłosiem dziesiątek wypraw Piotra otwarta została dziś w pińczowskich „Podziemiach Pasji”. Oprawę muzyczną, która w wyjątkowy sposób korespondowała z klimatem zdjęć, przygotowała Anna Rutkowska. Były ciary!

To była już 11 z kolei wystawa w cyklu #PodziemiaPasji realizowanym w podziemiach Belwederu. Podziemiach, które stały się otwartym miejscem dla artystów, twórców czujących więź z naszym miastem. Każda z wystaw inna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Tak samo było dziś. Fotografie Piotra Walerona – pasjonata historii, odkrywcy zapomnianych miejsc zrobiły olbrzymie wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności. W emocje tematów przedstawionych na zdjęciach jeszcze mocniej wczuwaliśmy się słuchając improwizowanych, industrialnych dźwięków tworzonych na żywo przez Annę Rutkowską. Wszystko to bardzo mocno oddziaływało na wyobraźnię i odbiór wystawy.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami. Jesteśmy niezmiernie ciekawi waszych wrażeń. Wystawa przez najbliższy tydzień dostępna będzie do zwiedzania w Podziemiach a przychodząc na nią zachęcamy do zapuszczenia korzeni z kulturą. 100 pierwszy osób otrzyma od nas sadzonkę drzewka, jakie podarowało nam Nadleśnictwo Pińczów. Gorąco, zielono, klimatycznie zapraszamy!!!

fot. Alicja Mazurek