×

Wakacyjne warsztaty z językiem ojczystym w tle

Wakacyjne Tabliczki Ortograficzne czyli efekt warsztatów ceramicznych W.TAB.O już można podziwiać w Gackach. Warsztaty były elementem projektu „5 S(ł)ów, czyli pińczowskie spotkania z językiem ojczystym”, który realizowany jest przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

W miniony czwartek dzieci i młodzież biorąca udział w cyklu spotkań wyruszyła w najbardziej sobie znane zakątki Osiedla Robotniczego w Gackach w celu zawieszenia tabliczek oznaczających ciekawe dla nich miejsca. Tabliczki powstały według pomysłu i projektu młodzieży. Zawieszone w przestrzeni osiedla informują przechodni o miejscach w jakich się znajdują, uczą poprawnych zachowań oraz ostrzegają przed niebezpieczeństwem.

Na budynku Nr 5 zawisł piękny szyld a uliczka biegnąca obok zyskała nową nazwę. Od dziś każdy mieszkaniec osiedla będzie wiedział, że „Uliczka Kultury” prowadzi do świetlicy i biblioteki.

Mamy nadzieję, że tabliczki spodobają się mieszkańcom, a autorzy niecodziennych tabliczek w taki nowatorski sposób zainteresują się poznawaniem języka polskiego.

5s gacki 1

5s gacki 2

5s gacki 3

5s gacki 4

5s gacki 5

5s gacki 6

5s gacki 7

5s gacki 8

5s gacki 10

5s gacki 9