×

Warsztaty rękodzielnictwa na półmetku

Od połowy września w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury trwają zajęcia w ramach realizacji projektu „Ponidziańska wieś kolebką tradycji, pasji i biznesu – organizacja warsztatów rękodzielniczych” złożonego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Pondzie. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie sztuką ludową i uznaniem dla dzieł ręcznie wykonanych. Jego celem jest wskazanie jednego z kierunków rozwoju dla mieszkańców naszego powiatu.

W jesienne popołudnia w murach Belwederu grupa ok. 60 uczestniczek – mieszkanek powiatu pińczowskiego rozwija swoje umiejętności w dziedzinach kreatywnych: florystyce, wikliniarstwie, tworzeniu biżuterii oraz szydełkowaniu.

 

Podglądając okiem aparatu, można stwierdzić z całą pewnością, że warsztaty wyzwoliły potencjał twórczy uczestników, a każda praca z osobna odzwierciedla wiele umiejętności i pasji ludzi z terenu Ponidzia. Wykonywane dzieła będzie można podziwiać w grudniu br. podczas wystawy „Przedsiębiorcze babie lato na Ponidziu”, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.