×

Warsztaty sitodruku

Czy chcesz nauczyć się tworzyć swoje własne nadruki na koszulkach lub innych materiałach? Masz dużo pomysłów, ale brakuje Ci umiejętności? Zapisz się na warsztaty sitodruku w PSCK i zacznij tworzyć własne, nieszablonowe projekty! Tego w naszej ofercie jeszcze nie było ! Zapraszamy na warsztaty z podstaw techniki sitodruku.
Podczas zajęć stworzymy autorskie projekty i powielimy je na tkaninach oraz wyrobach papierowych. Będziemy rysować, projektować, tworzyć kolaże łącząc zdjęcia z rysunkiem oraz szablonem.
Nauczymy się całego procesu przygotowania matrycy do druku. Jak nakładać emulsję światłoczułą, naświetlać projekty. To będzie niezwykle twórczy proces eksperymentowania i tworzenia unikatowych odbitek na papierze i materiale. Naszą inspiracją będzie szeroko pojmowana muzyka, szczególnie ta improwizowana.
Zajęcia obejmować będą dwa dni warsztatowe i realizowane będą w małych grupach: młodzież, dzieci z opiekunami, dorośli. Pierwsze warsztaty startują już 11 czerwca.
————————————-
Warsztaty realizowane są w ramach projektu partnerskiego z Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemi Pińczowskiej i dofinansowane są ze środków Województwa Świętokrzyskiego w ramach konkursu zadań publicznych w dziedzinie kultury na 2021 rok.