×

Warsztaty tworzenia plakatu filmowego

Plakat teatralny. Najstarsza znana forma reklamy. Kiedyś informacje o zbliżającej się sztuce pojawiały się na murach i ścianach, dziś wydawane są w formie afiszy, które same w sobie stanowią często dzieło sztuki. Jak się je projektuje? Opowiemy Wam i pokażemy podczas warsztatów tworzenia plakatu teatralnego, które specjalnie dla Was poprowadzi Rafał Urbański – grafik, doktor sztuki, malarz, twórca prac multimedialnych łączących tradycyjne techniki artystyczne z najnowszymi osiągnięciami technik cyfrowych, twórca projektów plakatów m.in dla Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Warsztatom towarzyszyć będzie wystawa plakatów teatralnych ze zbiorów Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Znajdziemy na niej wybrane plakaty z ostatnich 10 lat, wśród nich plakaty autorstwa wybitnych ilustratorów i autorów Polskiej Szkoły Plakatu.

Warsztaty adresowane są dla dzieci i młodzieży. Zapisy w sekretariacie PSCK (41 3572424).

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Teatr odNowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.