×

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Węglińskiej

Sztuka ma niebywałą moc łączenia. Dziś w naszych „Podziemiach pasji” po raz kolejny spotkały się dwie niezwykle twórcze osobowości. Agnieszka Węglińska i Aleksandra Fijałkowska . Malarstwo przepełnione emocjami, skojarzeniami i przeżyciami oraz dźwięk – subtelny i pełny energii zarazem. Wszystko razem stworzyło niezwykłą magię, w wyjątkowym miejscu. A my po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że klimat tworzą ludzie. Bardzo nam bliscy przez swoją twórczą naturę.

Wernisaż, który otworzył wystawę „Duszą podszyta” pińczowianki Agnieszki Węglińskiej, zgromadził bardzo dużą liczbę gości, chętnych już pierwszego dnia zapoznać się z twórczością artystki. Wzruszenia nie ukrywała autorka wystawy, która podkreślała jak duże znaczenie ma możliwość pokazania swoich obrazów w rodzinnym mieście. Równie wzruszająca była druga część wydarzenia – recital Aleksandry Fijałkowskiej, wychowanki Studia Piosenki PSCK. Dla niej był to również wyjątkowy występ, w miejscu gdzie rozpoczynała swoją edukację wokalną.

Bohaterki „Podziemi Pasji” otrzymały piękne kwiaty, które w imieniu Burmistrza Włodzimierza Baduraka, z najlepszymi życzeniami kolejnych sukcesów, wręczyła Pani Ewelina Zielińska.

Było pięknie i wyjątkowo. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczne przybycie. Nade wszystko dziękujemy Agnieszce i Oli – przekazywanie emocji, przez różne formy wyrazu, to najpiękniejsze czym można obdarować innych. A my jesteśmy dziś niezwykle obdarowani i oczarowani.

Wystawa Agnieszki Węglińskiej od poniedziałku dostępna jest w Galerii Belweder PSCK.

Fot. Alicja Mazurek