×

Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Stawiarskiej

 

„Kultura pozwala nam na chwilę odetchnąć, uspokoić emocje. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek musimy robić swoje.” – mówiła dziś Ewa Stawiarska podczas uroczystego wernisażu malarstwa w podziemiach Belwederu. Artystka zaprezentowała w Pińczowie kilkanaście prac, w tym nowe, dotąd nigdzie nie prezentowane obrazy. Pięknym dopełnieniem wystawy był gitarowo-wokalny recital w wykonaniu pińczowianina Michała Mazura. Po raz kolejny pińczowskie #PodziemiaPasji połączyły w idealnym klimacie obraz i muzykę.
Ewa Stawiarska urodziła się w 1984 r w Opatowie.
Ukończyła studia na wydziale sztuki, ale jak sama mówi to zupełnie nieistotne… Zawsze chciała malować, a teraz dziwi się, bo głównie rzeźbi. Spod jej ręki wychodzą rekonstrukcje paleontologiczne, modele głębinowych potworów, przeskalowane zwierzęta, widoczne normalnie tylko okiem uzbrojonym.
W Pińczowie zaprezentowała kilkanaście prac wykonanych w różnych technikach malarskich. Od poniedziałku wystawa dostępna będzie do oglądania w Galerii Belweder Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy.
Fot. Wojciech Kolankowski
Wystawa malarstwa Ewy Stawiarskiej, a zdjęciu Ewa Stawiarska na tle swojego obrazu