×

Wernisaż wystawy „Wenecja”

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury serdecznie zaprasza 22 czerwca o godz. 19:00 na wernisaż wystawy fotograficznej XVI Otwartego Pleneru Warsztatów Fotograficznych „Wenecja” połączonego ze spotkaniem autorskim.

„… Wędrówki z kilkudniowym zapasem czasu to najprzyjemniejszy sposób odkrywania miasta. Umieszczone na murach dyskretne wskazówki: Rialto, San Marco, Piazzale Roma, Accademia, Fundamente Nove potwierdzają, że obraliśmy właściwy kierunek. W miejskim labiryncie ciasnych przejść, wypisana na twarzach niepewność i trzymana w ręce mapa zdradza nowicjuszy. Kiedy jesteś tu po raz pierwszy, daj się ponieść ludzkiej rzece, bez trudu trafisz w miejsca które chciałeś zobaczyć…”

Prace prezentują: 
Marcin Bosek
Absolwent AGH, pasjonat tańca i muzyki, wiele lat śpiewał w chórze akademickim AP w Krakowie. 
Uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Krakowie – specjalizacja fotografia studyjna.

Alicja Mazurek
Absolwenta AGH, mieszka w Pińczowie. Autorka dwóch wystaw „Ponidzie z lotu ptaka”, współautorka albumów i wydawnictw związanych z Pińczowem i Ponidziem. Uczestniczka ogólnopolskich przeglądów fotograficznych, współorganizatorka plenerów, uczestniczka XVI Otwartego Pleneru Warsztatów Fotograficznych w Krakowie – Wenecja 2017.

Włodzimierz Płaneta 
Fotografią zajmuje się zawodowo od 1986 r. Fotograf niezależny, artystyczny „wolny strzelec”. Miłośnik światła polarnego dnia i fotograficznych podróży w odludne krańce północnej Europy. Uzależniony od klimatycznych zaułków Wenecji i Krakowa. Fotografuje ulice Nowego Jorku i Szanghaju. Portrecista religijnej duchowości wyznawców chrześcijaństwa, prawosławia i judaizmu. Prace prezentował na 200 wystawach. Autor fotograficznych albumów: Wenecja, Krakowski Kazimierz, Kraków, Islandia, Manhattan. Popularyzator sztuki fotografii, od 1993 r. prowadzi autorskie Warsztaty Fotograficzne w Krakowie.

Małgorzata Skopek
Nauczycielka gry na fortepianie, muzyk kameralista. Swoje muzyczne pasje wzbogaca śpiewając w Akademickim Chórze „Organum”. Uczestniczka Warsztatów Fotograficznych w Krakowie. Współautorka albumu i wystawy fotografii Kraków w 2016 r.

Agnieszka Szarszewska 
Nauczycielka języka polskiego i angielskiego. Uczestniczka Warsztatów Fotograficznych w Krakowie. Współautorka albumu i wystawy fotograficznej „Kraków” w 2016 r.