×

Wielkanocny marzec z PSCK

Wielkanoc tuż tuż. Czas poczuć świąteczny klimat. Świąteczny nastrój zapewnią kiermasze rękodzieła, warsztaty ozób wielkanocnych i inne wydarzenia odbywające się w okresie Wielkiego Postu. Sprawdź na co w tym roku zaprasza Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

14 marca – Kiermasz Wielkanocny. Od godziny 10:00 przed budynkiem Belwederu wystawione będą stoiska kół gospodyń, stowarzyszeń, instytucji i twórców ludowych z ozdobami świątecznymi. Odwiedzający Jarmark Wielkanocny będą mogli zakupić między innymi stroiki świąteczne, wyroby rękodzielnicze, ręcznie wykonywane kartki oraz tradycyjne, domowe ciasta.

W ten sam dzień, w sali kinowej PSCK, odbywać się będą eliminacje rejonowe XI Przeglądu Pieśni Wielkopostnych organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury z Kielc przy współpracy z PSCK. Przesłuchania konkursowe rozpoczynają się o godzinie 11:00.

Z kolei 27 marca, o godzinie 17:00, zapraszamy na cieszące się olbrzymią popularnością wśród najmłodszych – Rodzinne Warsztaty Wielkanocne. Pod okiemplastyków i twórców ludowych wykonywać będziemy piękne, oryginalne ozdoby świąteczne, w tym gigantyczne pisanki.

Ostatnim świątecznym akcentem będzie Konkurs Palm Wielkanocnych. 29 marca zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w otwartym konkursie na palmę wielkanocną. Zgłoszone palmy oceniane będą w kategoriach: najwyższa, tradycyjna i oryginalna palma wielkanocna. Konkurs odbędzie się około godziny 12.30 (po zakończonym nabożeństwie w kościele p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty). Osoby zainteresowane udziałem w konkursie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania w zakładce „konkursy” na stronie www.psck.pl) i dostarczyć go do 23 marca do siedziby PSCK.