×

 Włącz na Ojczysty i dodaj do ulubionych.

„Jestem jaka jestem” – spotkanie z Anna Dymną

„Jestem jaka jestem. Taka antygwiazda”. Szczerze o sobie, szczerze o aktorstwie, o byciu dla innych. Anna Dymna – aktorka którą tłumnie kochamy, a przy tym zwyczajnie piękny i dobry człowiek, była dziś naszym gościem otulając dobrym słowem, wyjątkowym świadectwem człowieczeństwa i najserdeczniejszym z uśmiechów.

„Mój zawód polega na tym, że staram się zrozumieć człowieka” – mówiła w rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem, dziennikarzem RMF Classic. Rozmawialiśmy o blaskach i cieniach aktorstwa, o mistrzach, o poezji, o sile słowa i radości życia, która budzi się w kontakcie z drugim człowiekiem.

Niezwykle cenne słowa. Doświadczenia, które pozawalają dostrzegać iskierkę. Takie spotkania są dla nas zawsze wielkim świętem a pińczowska publiczność jak zawsze niezawodna i w nadkomplecie. Kulturalny, wyjątkowy wtorek.

Teatr improwizowany KLANCYK

Teatr improwizowany KLANCYK. Tu nie ma dwóch takich samych spektakli. Scenariusze powstają na oczach widzów. Na scenie tworzy się świat wyobraźni, który rodzi się między aktorami a publicznością i nigdy się nie powtarza. Absolutni pionierzy improwizacji komediowej w Polsce. Będą u nas‼️ i pokażą nam jak pięknie można bawić się słowem.

Wejściówki już dostępne do odbioru w sekretariacie PSCK. Gorąco zapraszamy młodzież, dorosłych, seniorów.

Spektakl realizowany jest w ramach projektu „Włącz na Ojczysty i dodaj do ulubionych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024.

Spotkanie z Anna Dymną

„W zbiorowej pamięci zawsze będzie młoda. I śliczna. Dziewczyna z renesansowego portretu. Delikatna twarz, promienne spojrzenie, specjalny rodzaj pogody ducha, wewnętrzne światło. Dymna nadal ma to wszystko w sobie.” – tak o Annie Dymnej pisał Łukasz Maciejewski w swojej książce „Aktorki. Spotkania”. I absolutnie nic się nie zmieniło.
7 maja Anna Dymna spotka się z pińczowską publicznością na zaproszenie Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Aktorka, działaczka społeczna, założycielka fundacji „Mimo wszystko”, Mistrzyni Mowy Polskiej, wielka postać polskiej kultury. Więcej dodawać nie trzeba.
Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Włącz na Ojczysty i dodaj do ulubionych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024.
Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki‼️ które dostępne są w sekretariacie PSCK.
ℹ️ W ramach zapewnienia dostępności posiadamy osobną pulę wejściówek dla osób z niepełnosprawnościami
– Będzie także możliwość zdobycia kilku wejściówek w ramach konkursu online.
Liczba miejsc ograniczona‼️