×

„Wspólna garderoba” – wieczór poezji Adama Ochwanowskiego

 

To będzie piękny Święty Mikołaj w pińczowskiej kulturze… 6 grudnia „Wspólna garderoba” połączy niezwykłą poezję Adama Ochwanowskiego, piosenkę poetycką w wykonaniu Tomasza Wachnowskiego i recytacje w aktorskim wydaniu Mirosława Bielińskiego. Najnowszy tomik poezji Adama Ochwanowskiego „Wspólna garderoba” będzie wyjątkową okazją by zatrzymać się nad słowem i przekazać je w różnorodnych, kulturalnych aranżacjach.
„Wszyscy jesteśmy we wspólnej garderobie, stroimy miny, pacykujemy się, lub nie. To jest takie uogólnienie naszej rzeczywistości” – tak o swoim najnowszym tomiku mówił nie tak dawno poeta podczas promocji wydawnictwa w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. 6 grudnia wybrane wiersze z tomiku recytować będzie aktor kieleckiego teatru TeTaTeT – Mirosław Bieliński. Całość dopełni piękna, poetycka piosenka w wykonaniu barda Tomasza Wachnowskiego. Gościnnie wystąpi także Jan Kasztelan Kozłowski.
Adam Ochwanowski urodził się w Złotej Pińczowskiej. Jest poetą, ale też działaczem i animatorem kultury, regionalistą. Stworzył placówkę kulturalną – Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia – Pałac Wielopolskich w Chrobrzu. Nieprzypadkowo artysta często jest określany mianem „piewcy Ponidzia”, z czego, jak wielokrotnie podkreśla, jest dumny.
Wydawcą tomu „Wspólna garderoba” jest Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka. Zbiorek ilustrują obrazy z „Cyklu niebieskiego. Życie w mieście”, zmarłej niedawno artystki, Ewy Maziarskiej.
Wydarzeniu patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.
Wstęp wolny.

ochwanowski garderoba