×

„Wszystko, co kocham.” LESKI na Walentynki w Pińczowie

 

 

Dla zakochanych i dla zakochanych w dobrej muzyce… 14 lutego na deskach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury wystąpi LESKI. Muzyka artysty jest połączeniem różnych stylów i intrygujących tekstów. To gitarowe, spokojne, lekko folkowe brzmienia z odrobiną elektroniki. Leski ma na swoim koncie 2 płyty, nagrodę „Mateusz Trójki”; występował na Festiwalu w Opolu a w 2018 roku był jednym z artystów na trasie Męskiego Grania.

 

LESKI – znany przede wszystkim z emocjonalnych tekstów i hipnotycznych melodii. Tworzy muzykę z pogranicza dream popu i indie folku. Stąd często jego twórczość określana jest mianem dream folku. Nastrojowe, gitarowe kompozycje to jego znak rozpoznawczy. Podczas koncertu w Pińczowie zaprezentuje się w duecie. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie PSCK.

 

Leski czyli Paweł Leszoski, wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz. Debiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku i od tego czasu kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Jeszcze w tym samym roku otrzymał dzięki niemu „MATEUSZA TRÓJKI” w kategorii „Debiut”, a w marcu 2016 r. znalazł się wśród nominowanych do nagrody FRYDERYK, również w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Napisał wszystkie teksty, skomponował do nich muzykę i był również współproducentem krążka.

8 czerwca 2018 roku ukazał się jego drugi album MIŁOŚĆ. STRONA B, którym zerwał z dotychczasowymi stylistycznymi szufladkami i zasygnalizował, że nie zamierza poddawać się wygodnym klasyfikacjom. Sięgnął po mocne elektryczne brzmienia, stare automaty perkusyjne, kultowe syntezatory z lat 80-tych i wyraziste, emocjonalne teksty, całość oplatając neo-hippisowską aurą.