×

Wy_Tańcz_To

 

 

WY_tańcz_TO

 

„WY_tańcz_to” to skumulowany program edukacji tanecznej skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6-19 lat z terenu gminy Pińczów. Na uczestników czeka cykl warsztatów z różnych technik tańca, wykłady na temat teorii i historii tańca. Uzupełnieniem zajęć warsztatowych będą spotkania z teatrem tańca na żywo. Projekt rozpocznie się od marca i potrwa do końca czerwca 2019. Finałem pracy młodych tancerzy będzie widowisko plenerowe tematycznie przybliżające zwyczaje sobótkowe.

Partnerami w projekcie: Zespół Szkół Nr 1 i Szkoła Podstawowa NR 2 w Pińczowie, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik, Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie.

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Myśl w ruchu 2019.

 


 

Sobótkowe widowisko taneczne

 

Widowiskiem tanecznym w wykonaniu dzieci i młodzieży, nad pińczowskim zalewem, przy muzyce instrumentów etnicznych granej na żywo – tak świętowaliśmy wczoraj pińczowskie Sobótki. Ponad półgodzinny spektakl był finałem projektu „Wy_tańcz_to” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. W różnych technikach i stylach tańca młodzi tancerze pokazali to, co nauczyli się podczas warsztatów dając zgromadzonej widowni piękny, pełen emocji spektakl.

„To było piękne widowisko, pokazujące wszystko to co zawiera się w programie Myśl w ruchu w ramach, którego realizowany był projekt. Widać w nim było ogrom pracy, ale i niezwykłą radość tańca.” – tak tuż po spektaklu mówiła Pani Karolina Dziełak – Żakowska z Instytutu Muzyki i Tańca, który to był współorganizatorem projektu.

Projekt „Wy_tańcz_to” obejmował cykl warsztatów z 5 styli tańca, wyjazdy do teatrów tańca oraz wykłady. Ponad 30-osobowa grupa uczestników szkoliła się pod okiem najwyżej klasy instruktorów tańca: Joanny Piotrowicz, Sebastiana Białobrzeskiego, Sylwany Mazur, Agnieszki Adamczyk, Michała Ośki.  więcej>>>

wianki 2019 01

wianki 2019 03

 


 

 

Zajęcia taneczne w stylu modern

Modern – ekspresja, indywidualny rozwój i kształtowanie tanecznego JA. Ostatnie z cyklu warsztatów projektu „WY_tańcz_to” oparte były na poszukiwaniu siebie w tańcu, improwizacji i wyrażaniu tanecznego „ja”. Fantastyczna praca z Joanną Piotrowicz pozwoliła uczestnikom warsztatów jeszcze bardziej się otworzyć i wypracowywać świadome podejście do tańca. Podczas zajęć stworzona została choreografia, która będzie elementem widowiska sobótkowego.

moder 01

moder 02

moder 03

moder 04

moder 05

moder 06

moder 07

 

 


 

Noc świętojańska

Trzeci miesiąc realizacji projektu „WY_tańcz_to” w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Ogrom emocji oddawanych przez taniec. Staramy się pokazywać na bieżąco fantastyczną pracę dzieciaków uczestniczących w projekcie, ale to finał będzie ich wielkim wydarzeniem. Nie możemy się doczekać.

 


 

Warsztaty tańca modern !!!

Maj będzie obfitował w nasze projektowe wydarzenia .

11 i 12 maja zapraszamy na warsztaty tańca modern. Poprowadzi je dla nas Joanna Piotrowicz – z wykształcenia i z wyboru licencjonowany instruktor tańca oraz sędzina Polskiej Federacji Tańca. Z tańcem związana od 4 roku życia – początkowo jako tancerz, a od 18 lat również jako trener. Obecnie choreograf w Akademii Tańca Reliese.
Specjalizuje się w jazzie oraz modernie.

Poniżej na grafice podajemy godziny zajęć dla dwóch grup wiekowych.

 

 

 


 

Lekcja 3. Balet.

 

Zajęcia z baletu były kolejnymi warsztatami w ramach projektu „WY_tańcz_to” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Projekt jest kilkumiesięcznym programem edukacji tanecznej, podczas którego młodzi tancerze doświadczają sztuki tańca, w jego różnych stylach, uwrażliwiając się na ruch jako sposób wyrażania siebie.

„Taniec otwiera w ludziach to co najpiękniejsze.” – powiedział Sebastian Białobrzeski do uczestników warsztatów baletowych. – „Moim wychowankom zawsze przypominam słowa francuskiego tancerza i choreografa M. Bejarta, że tak samo ważne jest dla dziecka tańczyć, jak mówić, liczyć czy uczyć się geografii. Dzieci biorące udział w lekcjach baletu mają możliwość rozwoju fizycznego i artystycznego, doskonalą swoją sprawność oraz pamięć ruchową. Podczas zajęć uruchomiona zostaje dziecięca wyobraźnia, która inspiruje dzieci i wyzwala w nich twórcze działania.” – dodaje.

Taniec ludowy, balet, taniec jazzowy, modern – każdy z nich pozwala uczestnikom pokazywać inne emocje w ruchu, poszukiwać własnych interpretacji. Dzieci i młodzież uczestniczący w projekcie nie tylko tańczą, ale i uczą się o sztuce tańca, przygotowują się do świadomego odbioru teatru tańca. To niezwykle istotny element programu „Myśl w ruchu” i naszego projektu. Kontakt z profesjonalną sceną, z uznanymi instruktorami i pedagogami pozwala spojrzeć na taniec jako artystyczne wyzwanie.

Projekt „WY_tańcz_to” realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu”.

 

 

Fotorelację z zajęć  znajdziecie jak zawsze na naszym fanpage’u na Facebooku.

 


 

Warsztaty z tańca ludowego

 

Barwny, wesoły, z piskiem i z przytupem. Taniec ludowy – część naszej wspaniałej tradycji, element dziedzictwa narodowego – był kolejnym stylem tańca, który wzięli na warsztat uczestnicy projektu „Wy_tańcz_to”. Dwa dni intensywnego treningu i odnajdywania mocy tańca ludowego …a gdy dodać do niego piękne stroje, czerwone korale, bucik z obcasikiem to … zerknijcie sami:)
Warsztaty tańca ludowego prowadzi Agnieszka Adamczyk.

 

 

Fotorelację z zajęć  znajdziecie na naszym fanpage’u na Facebooku.

 


 

„Alicja w Krainie Czarów”

Wszyscy rezerwujcie sobie czas w czwartek  9 maja od 16.30 na spektakl tańca, koloru i światła „Alicja w Krainie Czarów” w Kieleckim Teatrze Tańca.

wytanczto Alicja zaproszenie

 

 


 

Czas na taniec ludowy

Przypominamy! Już w piątek i sobotę (29 i 30 marca) widzimy się z młodszą grupą naszego projektu.
Tym razem na warsztat bierzemy TANIEC LUDOWY.
 Zajęcia poprowadzi Agnieszka Adamczyk – pedagog tańca ludowego i narodowego.Obecnie czynna tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Kielce, reprezentująca miasto oraz kraj na zagranicznych festiwalach ludowych oraz narodowych.

Pamiętajcie!!! Spotykamy się już w ten piątek o godzinie 17.00

wytancz to ludowy

 


 

WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

Pozbawiony jest sztywnych zasad, kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, opowiada historię… Wprowadzenie do tańca współczesnego było pierwszym warsztatem projektu „WY_tańcz_to” realizowanego przez PSCK. Od piątku do niedzieli młodzi tancerze stawiali pierwsze taneczne kroki w projekcie otwierając pole wyobraźni, improwizując, odnajdując pasje wyrażania siebie poprzez ruch. Przewodnikiem po tańcu współczesnym był Michał Ośka.

taniec wspolczesny wytanczto

 

Fotorelacje z tych warsztatów znajdziecie na naszym profilu na Facebook’u

 


 

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE

16 marca czeka nas edukacyjny wyjazd do Nowohuckiego Centrum Kultury na widowisko muzyczno – baletowe „Preludium Słowińskie”

Oto garść informacji o samym spektaklu: 
Spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury Słowian. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska Agnieszka Glińska i Marek „Smok” Rajss za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

Dynamika żywej muzyki oraz pieśni słowiańskich, zilustrowana tańcem i plastyką przenosi widza na emocjonalnie głęboki poziom doznań i pierwotnych znaczeń, za którymi tęsknimy.
Spektakl w wykonaniu zespołu Art Color Ballet, grupy WATAHA DRUMS oraz grupy wokalnej STROJONE przybliża współczesnemu widzowi barwny świat archetypu kultury słowiańskiej, pełnej magii i osobliwości.

Projekt WY_tańcz_TO współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Myśl w ruchu 2019.

preludium slowianskie

 


 

AKTUALNE LISTY UCZESTNIKÓW

 

lista mlodsza lista starsza

 


 

Harmonogram zajęć:

Taniec współczesny – instruktor Michał Ośka
01.03 – 16.00-20.00
02.03 – 10.00-14.00
03.03 – 10.00-14.00

Wyjazd do wyjazd do Nowohuckiego Centrum Kultury na widowisko muzyczno – baletowe „Preludium Słowińskie”
16.03 – 13.30-19.00

Taniec ludowy – instruktor Agnieszka Adamczyk
29.03 – 17.00-20.00
30.03 – 17.00-20.00

Balet – instruktor Sebastian Białobrzeski
05.04 – 16.00-20.00
06.04 – 10.00-14.00
07.04 – 10.00-14.00

Taniec ludowy – instruktor Agnieszka Adamczyk
12.04 – 17.00-20.00
13.04 – 17.00-20.00

Widowisko plenerowe – Noc Świętojańska
23.06 – 17.00-20.00