×

Wkrótce Dni Ponidzia!

Koncerty, wydarzenia towarzyszące, urokliwy pińczowski plener – miasto Pińczów zaprasza na wielkie, wspólne świętowanie. Tradycyjnie w pierwszy weekend lipca odbędą się Dni Ponidzia i jak co roku będzie to doskonała okazja do promocji miasta przez muzykę, zabytki i naturę.

W tym roku święto miasta rozpoczniemy już 2 lipca w Synagodze Starej w Pińczowie. Jeden
z najpiękniejszych zabytków i przestrzeń wokół niego wypełni się muzyką Fryderyka Chopina i Mikalojusa Konstantinasa Čiurlionisa. W piątek, 5 lipca, zapraszamy na wirydarz Belwederu. Tu w klimatyczną, muzyczną podróż zabierze Was  Namena Lala, której muzyka towarzyszyć będą wspaniałym obrazom ponidziańskiej fauny i flory zatrzymanej w kadrze przez Pawła Bardzyńskiego.

Sobota i niedziela (5-6 lipca) to wydarzenia zlokalizowane na stadionie MOSiR. Tu, na dużej scenie, wystąpią rodzimi artyści i zaproszeni goście. Rozpoczniemy prezentacją utalentowanych solistów studia piosenki PSCK, po nich na scenie pojawi się przyjmowana owacyjnie przez pińczowian orkiestra dęta OSP i zespół BLUE. O godz. 20:00 zapraszamy na koncert z utworami zespołu Maanam i Kory, który fenomenalnie przygotowały pińczowianki: Paulina i Hanka Napora z zespołem Rock Band.  Gwiazdą pierwszego dnia Dni Ponidzia 2024  będzie Lanberry – artystka wymykająca się prostym definicjom, która podbija szturmem listy przebojów stacji radiowych i ma na swoim koncie najważniejsze nagrody muzyczne oraz uznanie rzeszy fanów.  Sobotnie koncertowanie zakończymy w tanecznych rytmach z zespołem Łobuzy. Wystarczy powiedzieć, że ich utwory osiągają milionową popularność w serwisie Youtube, by wiedzieć co czeka nas w Pińczowie. Dla tych, którzy będą się chcieli bawić jeszcze dłużej hity na czasie zaserwuje DJ Calpi.

Niedzielę rozpoczniemy z młodzieżą, na kolejnej edycji holi kolory. Koncertowym początkiem tej części wydarzenia będzie występ pińczowianina Michała Mazura z jego fantastycznym bandem. Nie zabraknie też folkowych klimatów. Te zaserwuje nam krakowska kapela NoN FolK. O 19:45 na scenie królować będzie muzyka elektroniczna z elementami folku oraz orientalnych brzmień w wykonaniu zespołu Lunaria. Finałem Dni Ponidzia 2024 będzie koncert Bryskiej. Artystka co roku dostarcza kolejną porcję radiowych hitów – od „lato (pocałuj mnie)” w 2021, przez „mam kogoś lepszego”, „Sambę” i „odbicie” w 2022 (najczęściej odtwarzany polski utwór tamtego roku!), „kraksę” i „Miss Americanę” w 2023 roku po jej nowy przebój „Obca” – jeden z największych przebojów 2024!

Dni Ponidzia to także szereg wydarzeń towarzyszących i okazji do spotkań. Klub Wodny Kon-Tiki zaprasza na kolejną edycję regat Sunshine Cup Regesta; na boisku bocznym stadionu czekać na Was będzie czeski Lunapark a przy płycie głównej strefa gastronomiczna. Będą z nami koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia: Krewcy Ponidzianie, Wolna Grupa Motocyklowa, Gomar Pińczów, Ochotniczy Hufiec Pracy i placówki edukacyjne. W namiocie Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej wykonanie badanie poziomu cukru i ciśnienia krwi, a w strefie relaksu PSCK odpoczniecie i sprawdzicie swoje reakcje w goglach VR.

Na wspólne świętowanie Dni Ponidzia 2024 zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak wraz pozostałymi organizatorami: Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, Starostwem Powiatowym, patronami medialnymi i sponsorami. Do zobaczenia w Pińczowie!

Plakat Dni Ponidzia 2024