×

Wyjątkowy premierowy pokaz filmu „Sowa z Pińczowa”

„…W piątkę jest lepiej niż w pojedynkę” – mówi Ola do Wiktorii w jednej ze scen filmu „Sowa z Pińczowa”. Dziś, w sali kinowej PSCK, odbył się premierowy pokaz filmu według scenariusza Sylwii Szczepańskiej – autorki filmowej inicjatywy pod tym samym tytułem. Filmu wyjątkowego w każdym najmniejszym calu; scena po scenie, kadr po kadrze stworzonym przez osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunami. I wcale nie z tego faktu jest to wyjątkowe przedsięwzięcie lecz z uświadomienia nam, że każdy z nas zasługuje na swój „czerwony dywan” i każdy z nas, niezależnie od uzdolnień, może stanąć w blasku świateł i dzielić się swoimi emocjami. I tak, w piątkę jest nam lepiej w takiej kulturze, którą tworzymy razem, w Pińczowie.

Pragniemy serdecznie podziękować za te wyjątkowe chwile, które dziś daliście nam jak prezent pod kulturalną choinkę. Mogliśmy jako widz, z pełną salą dzieci i rodziców, cieszyć się Waszym sukcesem, bo to co zrobiliście nim naprawdę jest! Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie dziękujemy 💙💛 Jesteście ważną częścią kultury. Nasze drzwi stoją przed Wami szeroko otwarte. Tak w naszych marzeniach wygląda kultura dostępna, a Wy je dziś spełniliście.

A jeśli ktoś z Was chciałby zobaczyć Pińczów oczami wychowanków ze Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie – już wkrótce umieścimy go na naszym kanale YouTube.