×

Wypisz wymaluj język ojczysty

Warsztaty szablonu połączone ze scratch session to najbliższe wydarzenie realizowane przez PSCK w ramach projektu „Pięć s(ł)ów czyli pińczowskie spotkania z językiem ojczystym”. W najbliższy czwartek od godziny 10:00 zapraszamy do Parku Miejskiego na wspólne malowanie trudnych słów razem z mgr Morsem – artystą-malarzem w dziedzinie street artu.

Akcja będzie miała formę otwartego happeningu, każdy może się przyłączyć do wspólnego tworzenia graffiti z wyrazów i wyrażeń, w których najczęściej popełnia się błędy. Powstałe prace umieszczone będą potem w przestrzeni miejskiej, koło szkół i przedszkoli. Do malowania zagrzewać nas będzie „Pan Zimna Łapa” – DJ i producent rezydujący w Krakowie. Mistrz Polski VChamps. Fani skreczu w całej Polsce znają go z ogromnej ilości skrecz sesji w  różnych miejscach kraju. Wielokrotnie zderzał się na scenie z takimi tuzami jak DJ Eprom, bNtheDJ, Chmielix czy DJ Krime`.

Podczas czwartkowego happeningu w Parku Miejskim będzie można wrzucić propozycje haseł do krzyżówki związanej z Ponidziem, która ukaże się po wakacjach na łamach Tygodnika Ponidzie.

Atrakcje w parku to nie wszystko co czeka nas w przyszły tygodniu w Pińczowie. Przy współpracy z Komendą Powiatową Policji, Zakładem Karnym i Spółdzielnią Mieszkaniową odbędzie się akcja zamalowywania wulgaryzmów oraz tworzenie muralu przez grupę Pińczowskich Patriotów na Osiedlu Podgórze.