×

Wystawa i koncert na otwarcie nowego roku kulturalnego

 

Wyjątkowa wystawa fotografii – „Ziemia Pińczowska” w czarno-białych kadrach Michała Janysta  oraz utrzymany w refleksyjnym nastroju recital Macieja Kmity będący premierowym wykonaniem projektu muzycznego „Mężczyzna romantyczny”. 10 września, w najlepszym duecie Pińczowianie dla Pińczowa, symbolicznie zainaugurujemy nowy rok kulturalny 2021/22. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

 

O godzinie 18:00, na wirydarzu Belwederu, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Michała Janysta „Ziemia Pińczowska”.  Wystawę stanowić będzie kilkanaście wielkoformatowych prac, na których znajdziemy kadry z Ziemi Pińczowskiej i Powiatu Kazimierskiego nawiązujące do kanonu estetycznego Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Patronat honorowy nad wystawą sprawuje: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Starosta Powiatu Pińczowskiego i Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

Michał Janyst – był  inicjatorem i współzałożycielem Kieleckiego Stowarzyszenia Fotograficznego KSF. W swoim dorobku artystycznym ma udział w kilku wystawach, m.in.: „Kieleckie Targowiska” oraz „Nad Głowami”. Jego zdjęcia to przede wszystkim krajobrazy. Od kilku lat prowadzi autorski projekt Krajobrazy Ponidzia, którego priorytetem jest ukazywanie piękna tej nieodkrytej krainy.

 O godzinie 19:30, w sali kinowej PSCK, zapraszamy na wyjątkowy recital Pińczowianina Macieja Kmity. Wyjątkowy z wielu z względów: bo premierowy, bo autorski, bo nacechowany silnym związkiem artysty z naszym miastem.  Recital zatytułowany „Mężczyzna romantyczny” to dowcipne i refleksyjne spotkanie dusz wrażliwych na miłość, dobro i marzenia o świecie trochę lepszym niż ten, w którym powoli giną te najcenniejsze gatunki. Maciejowi Kmicie na scenie towarzyszyć będzie równie wyjątkowa osoba – Urszula Borkowska – kompozytor, aranżer i pianistka. Usłyszymy zarówno znane tematy muzyczne w absolutnie niebanalnych aranżacjach kierownika muzycznego projektu maestry Urszuli Borkowskiej, jak i zupełnie nowe piosenki z tekstami wokalisty.

Maciej Kmita – rodowity pińczowianin, wokalista, poeta, autor tekstów. Świętokrzyski Mistrz Mowy Polskiej 2021, uczestnik telewizyjnego programu „Szansa na Sukces”. Laureat ogólnopolskich przeglądów poetyckich i wokalnych. Związany z kieleckimi „Pieśniobraniami” w Domu Środowisk Twórczych. W przeszłości lider zespołu muzycznego Donietamtąd.

 Serdecznie zapraszamy na wspólne rozpoczęcie roku kulturalnego 2021/22. Wstęp wolny.