×

Wystawa malarstwa Norberta Palmera

Scenografia. Sztuka obok sceny, ale jakże ważna. To z niej wyczytujemy konteksty; to ona tworzy wizję i interpretacje świata przedstawionego w trakcie przedstawienia teatralnego. W spektaklu „Narty Ojca Świętego”, jaki już w sobotę zobaczymy w Pińczowie, centralnym elementem scenografii będzie wielkoformatowy tryptyk autorstwa Norberta Palmera. Artysta, który od wielu lat inspiruje się Pińczowem dając tego wyraz poprzez swoją twórczość nie ukrywa – „Teatr Ciut Frapujący mnie zachwyca…”.

Tryptyk, który zobaczymy w tle sceny powstał specjalnie na potrzeby spektaklu tworzonego przez Teatr Ciut Frapujący. Pińczowskie motywy, w szczególności związane z architekturą naszego miasta, bardzo często przewijają się w obrazach Norberta Palmera. Wybrane z nich zobaczymy tuż po premierowym spektaklu w holu głównym centrum kultury. To będzie wyjątkowa okazja do spotkania z twórczością i artystyczną wrażliwością Norberta, ale i do spotkania artystów – sceny i sztuki plastycznej, którzy rozumieją się bez słów.

Norbert Palmer urodził się w Kielcach. Mieszka i pracuje w Staszowie. Zajmuję się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, rzeźbą. Należy do Związku Artystów Plastyków. Jest jednym z założycieli Staszowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Organizuje plenery malarskie, na które zaprasza przyjaciół artystów z kraju oraz zagranicy.

Nagrody :

I Ogólnopolskie Biennale Plastyki Dąbrowa Górnicza 2012 – III nagroda za „ Wierzby ”

II Ogólnopolskie Biennale Grodzisk Wielkopolski 2014 – Grand Prix za tryptyk „ Maki”

XIV Salon Wielkopolski Czarnków 2015 – wyróżnienie za tryptyk „ Zmierzch”

XV Salon Wielkopolski Czarnków 2016 – nagroda Związku Artystów Plastyków – oddział Poznań za tryptyk „ Człowiek odwrócony”

Świętokrzyska Nagroda Kultury 2018

Serdecznie zapraszamy