×

Wystawa na 45-lecie twórczości

Wystawa obrazów Andrzeja Kozery z okazji 45-lecia Jego działalności artystycznej otwarta została w miniony piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Wernisaż malarstwa, zorganizowana pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, poprzedziły życzenia oraz muzyczne dedykacje od legendarnych „Pińczowskich Dinozaurów” oraz żywiołowego zespołu „Dob Blues Band”. Dla licznie zgromadzonej publiczności zaśpiewał również sam Jubilat.

 

Andrzej Kozera urodził się 20 maja 1951 roku. „Malarz z Pińczowa”, rzeźbiarz, pieśniarz, laureat wielu nagród za działalność artystyczną, nieoceniony organizator i uczestnik życia kulturalnego Pińczowa. Wziął udział w blisko 80 ogólnopolskich plenerach malarskich i rzeźbiarskich, na swoim koncie ma ponad kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych. Artysta zakochany w Ponidziu.

 „Poprzez swoją twórczość jest Pan nieocenionym ambasadorem Pińczowa. Gratuluję tak bogatego dorobku i życzę wielu kolejnych wystaw i artystycznych przedsięwzięć.” – mówił Burmistrz Włodzimierz Badura wręczając Jubilatowi kwiaty i list gratulacyjny. Do życzeń dołączyli artyści – uczestniczący w dwudniowym plenerze malarskim w Pińczowie oraz liczni zgromadzeni goście i przyjaciele artysty.

 

Z wystawą malarstwa Andrzeja Kozery można zapoznać się do końca roku w Galerii Belweder PSCK. Zapraszamy.