×

XI Zaduszki Jazzowe w Pińczowie

Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od XI Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. Impreza odbędzie się w dniach 30-31 X 2015 roku i jak co roku będzie okazją do posłuchania gwiazd polskiej i światowej sceny jazzowej. Patronat honorowy nad Festiwalem objęła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska, Marszałek Województwa Adam Jarubas oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

W koncercie inaugurującym tą wielka muzyczną ucztę wystąpią Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski, czyli jedna z najciekawszych polskich wokalistek oraz numeru jeden polskiej gitary. W programie znajdą się najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w niekonwencjonalnych interpretacjach.

 

Drugim wydarzeniem pierwszego dnia Zaduszek Jazzowych w Pińczowie będzie koncert Kazimierz Jonkisz ENERGY Tribute to Elvin Jones. Koncert dedykowany pamięci jednego z największych perkusistów w historii jazzu. W formacji o oryginalnym brzmieniu z dwoma saksofonami tenorowymi – Borys Janczarski i Tomasz Grzegorski, Kazimierzowi Jonkiszowi -legendzie polskiej perkusji towarzyszy kontrabasista Wojciech Pulcyn.

W sobotę (31 października) na scenie Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury wystąpią niekwestionowane sławy polskiego i światowego jazzu. Usłyszymy samego pomysłodawcę i dyrektora artystycznego Zaduszek, wywodzącego się z Pińczowa pianistę i kompozytora – Artura Dutkiewicza. Muzyk wraz ze swoim trio Michałem Barańskim i Łukaszem Żytą zaprezentuje utwory z najnowszej płyty PRANA.

Drugim tego dnia a zarazem zamykającym XI Zaduszki Jazzowe w Pińczowie będzie koncert Mike Russell&Levandek Funky. MikeRussell to amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor, założyciel jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach 70. współpracowała z Andy’m Warholem. Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta „BLACK WOMAN” nagrana przez Glorię Taylor i nagrodzona statuetką GRAMMY. Jego muzyka łączy jazzowo-soulowo-funkowe brzmienia a w połączeniu z „atomowym” uderzeniem Levandka (Zbigniewa Lewandowskiego) na perkusji, entuzjastycznie przyjmowana jest przez publiczność.

Wszystkich tych, którzy jeszcze nie kupili biletów na to muzyczne wydarzenie informujemy że nie pozostało ich wiele. Ceny koncertów przedstawiają się następująco: Dorota Miśkiewicz&Marek Napiórkowski – 40 zł, Kazimierz Jonkisz Quartet Tribute to Elvin Jones – 30 zł, Artur Dutkiewicz TRIO Prana – 35 zł, Mike Russell&Levandek – 35 zł. Karnet – 100 zł.