×

Z kometami i gwiazdami. 17. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie online

 

oncertem legendy polskiego jazzu – Zbigniewa Namysłowskiego rozpoczną się w najbliższy piątek 17. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie. Doceniany przez publiczność i artystów Festiwal muzyki improwizowanej w Pińczowie ma w tym roku kilka odsłon a koncerty główne odbędą się w dniach 29-30 października w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

W programie wydarzenia znajdą się 4 koncerty, a na scenie zaprezentują się czołowi artyści polskiej sceny jazzowej: Zbigniew Namysłowski, Artur Dutkiewicz, Ewa Uryga i Kajetan Galas. W tym roku, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Festiwal będzie miał także swoją część online. W ramach projektu „Jazz bardziej dostępny” realizowanego w partnerstwie Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Pińczowskiej i PSCK wszystkie koncerty 17. Zaduszek Jazzowych będą transmitowane na żywo online na kanale YouTube Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury – https://tiny.pl/7n1lb.

Patronat honorowy nad 17. Zaduszkami Jazzowymi w Pińczowie sprawuje: Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.