×

Zaduszki Jazzowe w Pińczowie z dofinansowaniem

Kolejna dobra wiadomość dla Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultura. Projekt „XVII Zaduszki Jazzowe w Pińczowie” otrzymały 50 000 zł dofinansowania z programu „Muzyka” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To nowy rozdział dla jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń kulturalnych naszego miasta.

 

Celem projektu jest tworzenie warunków dla zwiększania uczestnictwa w kulturze wysokiej poprzez organizację 17. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. W ramach wydarzenia odbędzie się 4 koncerty znamienitych gwiazd polskiej sceny jazzowej, zorganizowana zostanie I edycja ogólnopolskiego konkursu dla jazzowych muzyków śpiewających „Pińczów Jazz Sunrise”; ogólnopolski konkurs na plakat i logo Festiwalu oraz cykl seansów filmów dokumentalnych o jazzie Kino Jazz.

Pragniemy dać pińczowskim Zaduszkom Jazzowym nową jakość i przestrzeń rozwoju, która otwierając się na nowe partnerstwa i nowych odbiorców, wzbogaci formułę artystyczną wydarzenia czyniąc go pretendującym do grona ważniejszych festiwali jazzowych w Polsce. Chcemy wykorzystać potencjał muzyki improwizowanej dla budowania więzi społecznych, kulturowych, czerpania z bogactwa i dorobku muzyki jazzowej. Uatrakcyjniając odbiór będziemy „oswajać” jazz w tak małym ośrodku kulturalnym jakim jest Pińczów, podkreślając dumę z tego, co w ramach Zaduszek Jazzowych dzieje się w naszym mieście.

Projekt PSCK jest jednym ze 138 spośród 1369 wybranych do realizacji w ramach programu. Realizacja projektu rozpocznie się już w maju. Informacje o działaniach w ramach projektu dostępne będą na stronie www.pinczowskiezaduszki.pl