Zaduszki Jazzowe to impreza o niezwykłym klimacie nawiązująca do pięknej tradycji jazzowego grania kultywowanej przez polskich muzyków a mająca swój początek w pierwszej połowie lat 50.
Tego typu odpowiednikiem są Pińczowskie Zaduszki Jazzowe które od początku miały swoich stałych wielbicieli, a serwowany słuchaczom przez ponad dekadę program muzyczny sprawił, że grono to stale się powiększa przyciągając melomanów z całego kraju.
Przy nieocenionym wkładzie Artura Dutkiewicza który niezmiennie od 15 lat jest Dyrektorem Artystycznym wydarzenia, udało się zorganizować w Pińczowie ponad 50 wyjątkowych koncertów jazzmanów nie tylko z Polski, ale i z całego świata, którzy pomagali nam odkrywać jazz w różnych jego odmianach.
Wyjątkowa atmosfera miejsca, wyjątkowy czas zawsze stwarza niepowtarzalny klimat, który stał się już muzyczną wizytówką Pińczowa.
Nieprzerwanie od 2005 roku najznakomitsi artyści jazzowi muzyką i śpiewem wspominają tych, którzy odeszli, a których twórczość wciąż żyje w naszej pamięci.
XV Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2019
wykonawcy:
Szymon Ziółkowski quintet
Karen Edwards trio
MAP feat.Krzesimir Dębski
Piotr Wyleżoł trio feat. Andy Middleton
Plejada znakomitych artystów wystąpiła podczas 15. Jubileuszowych Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. Niezapomnianych emocji i wzruszeń dostarczył MAP feat. KRZESIMIR DĘBSKI.
„Jeden z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej” – tak napisał o nim londyński magazyn „Blues&Soul”. Piotr Wyleżoł quartet z koncertem albumu wydanego w legendarnej serii Polish Jazz vol. 79. – był gwiazdą pierwszego dnia 15. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie.
W składzie zespołu wspaniały amerykański saksofonista Andy Middleton (USA) oraz wybitni polscy muzycy, wieloletni członkowie trio Piotra Wyleżoła: Michał Barański na kontrabasie oraz Łukasz Żyta na perkusji.
Jej koncerty zawsze są niesamowitym przeżyciem muzycznym. Karen Edwards – amerykańska wokalistka, zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance była gwiazdą 15. Zaduszek Jazzowych. Na scenie w Pińczowie towarzyszył jej mocny polski jazzowy skład: Andrzej Gondek – na gitarze, Adam Kowalewski – na gitarze basowej
i Krzysztof Dziedzic – na perkusji.
Promocja muzyki jazzowej, z całą jej różnorodnością, ale i wspieranie młodych, utalentowanych muzyków – taki cel od wielu lat przyświeca Festiwalowi.
15-ta, jubileuszowa edycja Zaduszek Jazzowych otworzyła swoją scenę przed grupą Szymon Ziółkowski quintet. Cieszymy się niezmiernie, że to właśnie ten świeży, muzyczny projekt Pińczowianina otworzył Zaduszki.
XIV Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2018
wykonawcy:
– Rafał Sarnecki quintet
– Dutkiewicz/Kowalewski/Grzegorski/Dziedzic
– Piotr Rodowicz quartet
– Sibel Kose quartet
Rafał Sarnecki, Sibel Kose, Piotr Rodowicz i Artur Dutkiewicz wśród gwiazd Zaduszek Jazzowych w Pińczowie.
14 edycja Festiwalu odbyła się w dniach 3-4 listopada. w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Zaduszkom towarzyszyła „Jesienna akademia jazzu w Pińczowie” – trzydniowe warsztaty gitarowe i wokalne dla młodych muzyków.
Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyrektorem artystycznym Zaduszek Jazzowych jest pińczowianin Artur Dutkiewicz.
XIII Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2017
wykonawcy:
– trio Artura Dutkiewicza
– Regi Wooten trio
– Karo Glazer
– Gniewomir Tomczyk Project
13. edycję Zaduszek Jazzowych otwarło 28 października trio Artura Dutkiewicza. Muzycy zaprezentowali płytę „Traveller” zawierająca w całości kompozycje Artura Dutkiewicza.
Kolejnym koncertem pierwszego dnia zaduszkowego grania w Pińczowie był koncert Regi Wooten trio w składzie: Regi Wooten, Michał Barański i Tomasz Torres.
W przerwie pomiędzy koncertami w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbył się wernisaż otwierający wystawę fotografii Andrzeja Mochonia „Jazz. W dużym formacie”. Wystawa prezentowana była w Muzeum Regionalnym oraz holu głównym PSCK i podzielona była na dwie części – muzycy z polskiej i zagranicznej sceny.
Finałem pierwszego dnia Festiwalu był jam session w „Strefie Przyjęć” w podziemiach Belwederu.
Gwiazdą główną drugiego dnia 13. Zaduszek Jazzowych była światowej sławy wokalistka jazzowa – Karo Glazer. Supportem Karo Glazer był koncert Gniewomir Tomczyk Project – kreatywnego perkusisty łączącego jazz ze stylem drum’n’bass. Koncert zespołu był połączeniem jazzowych improwizacji, współczesnej elektroniki, stylu drum’n’bass oraz ambientu.
Patronat honorowy nad 13. Zaduszkami Jazzowymi sprawowali: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.
XII Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2016
wykonawcy:
– The Warsaw Diexielanders
– Ilona Damięcka, Francesca Bertazzo Hart quartet
– Anna Serafińska quartet
Andrzej Jagodziński trio „CHOPIN„
Zaduszki Jazzowe w Pińczowie za nami Festiwal, w minionej dekadzie, gościł już wielu cenionych artystów światowej sławy. Gwiazd nie zabrakło i w tym roku.
Na deskach PSCK wystąpili The Warsaw Dixilanders, Ilona Damięcka i Franceska Bertazzo-Hart, Anna Serafińska oraz Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Tą wykwitną, doskonale skomponowaną, muzyczną ucztę przygotował Artur Dutkiewicz dyrektor artystyczny Festiwalu.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.
Tegoroczna edycja Festiwalu była okazją do wysłuchania jazzu utrzymanego w różnej stylistyce, od tradycyjnego po współczesność. Festiwal rozpoczął się w sobotę – 29 października. Na początku zaprezentowali tradycyjne standardy jazzowe pochodzących z Nowego Orleanu i Chicago w wykonaniu The Warsaw Dixilanders. Wszyscy uczestnicy, jak i fani jazzu nowoorleańskiego będą mieli szansę posłuchać muzyki w najlepszym wykonaniu i przenieść się do czasów kiedy swingujące sale taneczne pękały w szwach.
Również w sobotę, o godz. 20:00, mieliśmy okazję wysłuchać Francescę Bertazzo Hart i Ilonę Damiecką z ich międzynarodowym projektem Monk’s Midnight będącym wokalnym hołdem dla wielkiego kompozytora jazzu Theloniousa Monka.
XI Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2015
wykonawcy:
– duet Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski
– zespół Kazimierz Jonkisz Energy
– Artur Dutkiewicz trio
– Mike Russell
Świetnie bawiła się publiczność podczas XI Zaduszek Jazzowych zorganizowanych przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.
Pierwszego dnia na scenie wystąpił wyjątkowy duet sceniczny Dorota Miśkiewicz
i Marek Napiórkowski, a po nich zespół Kazimierz Jonkisz Energy dedykujący koncert Elvinowi Jonsowi.Kazimierzowi Jonkiszowi towarzyszyli na scenie saksofoniści Borys Janczarskim i Tomaszem Grzegorskim oraz kontrabasista Wojciech Pulcyn.
Drugiego dnia miłośnicy jazzu najpierw wysłuchali koncertu tria w składzie Artur Dutkiewicz – fortepian, Michał Barański – kontrabas i Łukasz Żyta – perkusja, a po przerwie niezwykle energetycznego koncertu amerykańskiego gitarzysty i wokalisty Mike’a Russella, któremu towarzyszyli basista Tomasz Grabowy, klawiszowiec Robert Jarmużek i perkusista Zbigniew Lewandowski.
Dyrektorem artystycznym Zaduszek był pochodzący z Pińczowa Artur Dutkiewicz, zaś patronat honorowy nad imprezą sprawowali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta
i Gminy Pińczów.
wykonawcy:
– Jack Niedziela-Meira
– Adam Makowicz
– Theodosii Spassov
– Piotr Wojtasik
Jubileuszowe, bo już 10. Zaduszki Jazzowe odbyły się w tym roku w Pińczowie. Dwa dni zaduszkowego grania, cztery wyjątkowe koncerty, wybitni artyści i gwiazdy
z Polski i z zagranicy, a wśród nich: Adam Makowicz, Theodosii Spassov, Jacek Niedziela – Meira i Piotr Wojtasik. Oto co czekało nas 31 października 2014 r. i 1 listopada br. w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Uzupełnieniem muzycznej uczty była niezwykła wystawa fotografii Marka Karewicza „All that jazz”, prezentowana na najważniejszych wydarzeniach jazzowych w naszym kraju.
Podczas tegorocznych, 10-tych Zaduszek Jazzowych „Wystąpił dla nas Adam Makowicz – jeden z największych na świecie wirtuozów jazzowego fortepianu, mieszkający od wielu lat w Nowy Jorku, który był w trakcie swojego polskiego tournée. Gościem był też pochodzący z Bułgarii Theodosii Spassov – europejska gwiazda etnojazzu, mistrz gry na flecie kaval, który wraz z zespołem zaprezentuje energetyczne połączenie muzyki bałkańskiej z jazzowymi improwizacjami. Jacek Niedziela – Meira wystąpił z wyjątkowym recitalem solowym na kontrabasie, natomiast znakomity trębacz – Piotr Wojtasik ze swoim międzynarodowym kwartetem wprowadzi nas w zaduszkowy nastrój wewnętrznej refleksji.” – wymienia Artur Dutkiewicz, Dyrektor Artystyczny Zaduszek.
Dopełnieniem muzycznych przeżyć był wernisaż wystawy wspaniałych jazzowych zdjęć Marka Karewicza – legendy polskiej fotografii muzycznej, autora blisko 1500 okładek płytowych.
Patronat honorowy nad imprezą objęli: Wojewoda Świętokrzyski – Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów – Włodzimierz Badurak.
IX zaduszki Jazzowe – Pińczów – 2013
wykonawcy:
– Piotr Schmidt Group & Wojciech Myrczek
– Karolak, Muniak, Czerwiński,
– Adam Bałdych quartet
– Grażyna Auguścik
IX Zaduszki Jazzowe odbyły się w pińczowskim Belwederze. W programie znajdowały się cztery koncerty. Po raz pierwszy będzie można usłyszeć organy Hammonda
i grającego na nich mistrza Wojciecha Karolaka.
Imprezę otworzył 2 listopada koncert zespołu Piotr Schmidt Group, którego lider jest młodym, ale cenionym już trębaczem. W drugiej części wieczoru jazz najwyższych lotów zaprezentowało rewelacyjne trio Karolak, Muniak, Czerwiński.
Zanim na scenie zabrzmiały pierwsze dźwięki publiczność minutą ciszy uczciła pamięć pierwszego premiera wolnej Polski – Tadeusza Mazowieckiego.
Występ zespołu Adam Bałdych Quartet – okazało się być nie lada gratką. Wykonawca będący niekwestionowanym wirtuozem skrzypiec, okrzyknięty w wieku 16 lat „cudownym dzieckiem”, potwierdził, że przedstawianie go jako nadziei światowej wiolinistyki jest w pełni uzasadnione.
Na zakończenie Zaduszek występ Grażyny Auguścik. Dla mieszkającej od 30 lat w USA artystki występ w Pińczowie był częścią jej polskiego tournee. Wystąpiła u nas wspólnie z Arturem Dutkiewiczem. Artyści po raz pierwszy zaprezentowali utwory z płyty Sunrise Sunset – debiutanckiej płyty Grażyny Auguścik, którą wspólnie nagrali
w latach 80., a której nigdy nie mieli okazji w duecie zaprezentować. Koncert przyjęto owacjami na stojąco.
Organizatorami Zaduszek Jazzowych byli: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Radkiewicz oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Patronat honorowy nad IX Zaduszkami sprawowali: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.
VIII Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2012
wykonawcy:
Mariia Guraievska Project
trio Jarosława Śmietany
trio pińczowianina Artura Dutkiewicza
Henryk Miśkiewicz Full Drive+ Michael Patches Stewart
VIII Zaduszki Jazzowe otworzył 2 listopada (godz. 18:00) koncert zespołu Mariia Guraievska Project. Ukraińska artystka wystąpiła z Mateuszem Szczypką, Jakubem Dworakiem i Sebastianem Kuchczyńskim. W ten sam dzień – 2 listopada o godzinie 20:00 usłyszeliśmy także Trio Jarosława Śmietany. Gitarzysta zaliczany był do panteonu polskiego jazzu. W Pińczowie zagrał z nim kontrabasista Ed Schuller oraz Adam Czerwiński na perkusji.
Pomiędzy koncertami, o godzinie 19:30 w Galerii Krużganek Muzeum Regionalnego, zaplanowane było uroczyste otwarcie wystawy „Trzy minuty dla jazzu”. Zobaczyliśmy na niej portrety sław jazzu, których autorem jest Lechosław Carnelli. Prezentowane na ekspozycji zdjęcia pochodziiły z otwartego cyklu, w którym fotograf od kilku lat dokumentował polskich i zagranicznych muzyków jazzowych. Cykl „Trzy minuty dla jazzu” ośmiokrotnie pokazywany był w formie indywidualnych wystaw w Polsce i za granicą.
W sobotę, 3 listopada, odbyły się dwa kolejne koncerty Zaduszek. O godzinie 18:00 wysłuchaliśmy Trio pińczowianina Artura Dutkiewicza, który wystąpił z amerykańskim gitarzystą Markiem Wagoonerem. Ostatnim koncertem był Henryk Miśkiewicz Full Drive (o godzinie 20:00), czyli specjalny projekt saksofonisty Henryka Miśkiewicza.
W Pińczowie gościem specjalnym Miśkiewicza był amerykański trębacz – Michael Patches Stewart.
VII Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2011
wykonawcy:
– duet Jorgos Skolias i Bronek Duży
– kwintet New Bone
W Pińczowie, już po raz siódmy odbywały się kameralne Zaduszki Jazzowe. Na scenie w Belwederze wystąpił niezwykły duet Jorgos Skolias i Bronek Duży oraz kwintet jazzowy New Bone. Koncerty rozpoczał się o godz. 19.00.
W pierwszym dniu zaprezentował się niezwykły duet Jorgos Skolias i Bronek Duży
z dość ciekawym powiązaniem instrumentalnym puzonu i perkusji w harmonii
z niesamowitym głosem greckiego wokalisty.
Natomiast drugiego dnia będzie można posłuchać krakowskiego kwintetu jazzowego New Bone. Zespół zaprezentuje kompozycje autorskie lidera, trębacza Tomasza Kudyka pochodzące z ich płyt „Something For Now” i „It is Not Easy”.
Organizatorem VII Zaduszek Jazzowych w Pińczowie są: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Muzeum Regionalne w Pińczowie oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.
VI Zaduszki Jazzowych – Pińczów 2010
wykonawcy:
– Apostolis Anthimos trio
– Ewa Uryga trio
– Włodek Kinior Kiniorski
Muzyczna wędrówka od rocka po jazz; wokalne popisy inspirowane stylistyką soul, blues, jazz i gospel oraz flap – czyli muzyka łącząca barwy naturalne i wirtualne. Na uczestników tegorocznych, VI Zaduszek Jazzowych w Pińczowie, czekała solidna dawka ekspresyjnej muzyki w najlepszym wykonaniu.
Impreza rozpoczeła się 29 października koncertem Apostolis Anthimos Trio, które tworzą Apostolis Anthimos (gitara, instrumenty klawiszowe, perkusja), Krzysztof Dziedzic (perkusja) oraz Robert Szewczuga (gitara basowa, kontrabas).
W sobotę, 30 października, odbyły się dwa koncerty. Pierwszym z nich będzie występ Ewy Urygi z jej trio. Ewa Uryga należy do elity polskich wokalistek, którą nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie, sugestywnie, jej koncerty harmonijne łączą stylistykę jazzową, soulową, bluesową i gospel.
Trzecim i ostatnim koncertem był występ Włodzimierza „Kinior” Kiniorskiego – znanego już pińczowianom muzyka, bo koncertował w ubiegłym roku z zespołem Izrael podczas Dni Ponidzia.
V Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2009
wykonawcy:
– Green Street Project
– Anna Maria Jopek
– Marzena Ślusarka i Bogdan Hołownia
– Jan Ptaszyn Wróblewski quartet
– Artur Dutkiewicz
Rewelacyjne koncerty wykonawców z najwyższej półki. Niepowtarzalny klimat tworzony przez doskonałą grę świateł, dźwięku i scenografii. Kilkuset widzów
z różnych zakątków Polski. Tak w skrócie podsumować można, V Zaduszki Jazzowe. Dzięki tej prestożowej imprezie Pińczów okrzyknięty został stolicą jazzu na Ponidziu.
Publiczność mogła wysłuchać 5 koncertów. Na pińczowskiej scenie zaprezentowały się zespoły z najwyższej półki: Anna Maria Jopek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Marzena Ślusarska i Grzegorz Hołownia, Artur Dutkiewicz, Green Street Project. To była muzyka w prawdziwym, dobrym stylu.
„Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i niezastąpionemu Arturowi Dutkiewiczowi. Bez nich nie udałoby się nam zorganizować tak udanej imprezy. Mamy nadzieję, że VI Zaduszki Jazzowe będą równie udane.” – podsumował Paweł Wawrecki – dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.
IV Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2008
wykonawcy:
– kwartet Tomasza Szukalskiego
– The Globetrotters
– Urszula Dudziak
Zaduszki w sali Belewderu otworzył w piątkowy wieczór koncert Kwartetu Tomasza Szukalskiego w składzie którego występuje światowej sławy pianista i kompozytor Artur Dutkiewicz, urodzony w Pińczowie wirtuoz. To za jego sprawą impreza
w Pinczowie tak pięknie rozkwita i urasta do rangi ogólnopolskiego wydarzenia artystycznego najwyższej rangi.
Kwartet Szukalskiego zagrał swoje największe standardy a popisy wirtuozerskie Tomasza Szukalskiego (saksofony), Artura Dutkiewicza (klawisze), Adam Kowalewskiego (kontrabas) i Krzysztofa Dziedzica (perkusja) publiczność przyjmowała owacyjnie.
W sobotę pińczowian zachwycał zespół „The Globetrotters”, którego liderzy także związani są z katowicka Akademią Muzyczna a ściślej Wydziałem Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Pracownicy naukowi AM w Katowicach, doktorzy Bernard Maseli ( wibrafony) i Jerzy Główczewski (saksofony) wspierani przez fenomenalną wokalizę Kuby Badacha
i popisy perkusyjne meksykańskiego multiinstrumentalisty Thomasa Celis – Sancheza zachwycili własnymi kompozycjami.
Artyści nawiązali z widzami także znakomity kontakt werbalny i stworzyli w sali teatralnej niepowtarzalny klimat. Bisować musieli wielokrotnie a bisy publiczność nagradzała oklaskami na stojąco.
– Na niedzielny finał naszych Zaduszek mieliśmy nie lada gwiazdę – Urszulę Dudziak. W ubiegłym roku była w Pińczowie gościem honorowym, bo występowała tu jej córka – Mika Urbaniak. Publiczność, która jest bardzo zróżnicowana wiekowo będzie miała okazję usłyszenia wokalistkę, która podbiła cały glob swoją „Papayą” – mówi Tomasz Piekrzykowski – dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.
III Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2007
wykonawcy:
– Mika Urbaniak + quintet
– Aga Zaryan
– Krzysztof Ścierański + Marek Raduli
– Artur Dudkiewicz + Jorgos Skolias duo
Artystów tej miary jeszcze na Ponidziu w jednym miejscu i czasie nie było. 2 i 3 listopada, cztery koncerty będą dla fanów jazzu muzyczną ucztą.
W piątek, 2 listopada, o godzinie 17.30 rozpoczął się koncert Miki Urbaniak
z zespołem. Córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka otworzyła cykl zaduszkowych koncertów. Tego samego dnia wieczorem ze specjalnym koncertem wystąpiła też fenomenalna wokalistka Aga Zaryan.
Artyści wielkiego formatu wystąpili również w sobotę, 3 listopada. Najpierw dla miłośników jazzu zagrali – o godzinie 17.30 – Krzysztof Ścierański i Marek Raduli. Po nich – o godzinie 20 – widzów zachwycał duet Artur Dutkiewicz i Jorgos Skolias.
Wszystkie koncerty odbyły się w salach Belwederu. Zaduszki Jazowe organizowały Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, pod patronatem burmistrza Włodzimierza Baduraka.
II Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2006
wykonawcy:
– Look Up
– Lora Szafran + Wojciecha Gogolewskiego
– Zespół PPJB
– Artur Dutkiewicz Trio
Pierwszego dnia przed pińczowską publicznością wystąpił zespół Look Up z Bielska Białej. Tworzy go czwórka młodych absolwentów Wydziału Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
W drugim dniu, w Muzeum Regionalnym odbył się koncert Lory Szafran – jednej
z najbardziej znanych polskich wokalistek jazzowych i Wojciecha Gogolewskiego – kompozytora i pianisty. Zaprezentowali oni utwory znane starszej części publiczności
z Kabaretu Starszych Panów. Usłyszeliśmy min. ballady Wasowskiego i Przybory
z repertuaru Kaliny Jędrusik: ”Nie budźcie mnie ze snu”, „Na całej połaci śnieg”.
Trzeciego dnia, podczas niedzielnego koncertu wystąpiły dwa zespoły. Pierwszym
z nich był czeski zespół PPJB, jako drugi wystąpił Artur Dutkiewicz Trio.
I Zaduszki Jazzowe – Pińczów 2005
wykonawcy:
– Artur Dudkiewicz
Tłum ludzi w muzeum i gorące brawa – tak pińczowianie przyjęli światowej sławy pianistę jazzowego, Artura Dutkiewicza. Jego „Zaduszki Jazzowe” słuchała wyjątkowo liczna widownia. Trudno się temu dziwić, skoro Pińczów to rodzinne miasto muzyka. Nie dziwi też, iż na widowni zasiedli jego szkolni koledzy, nauczyciele, sąsiedzi i przyjaciele. Im wszystkim artysta dedykował swój koncert. – Gram dla swoich. To dla mnie szczególna chwila – powiedział we wstępie do swojego recitalu.
Muzyk zaprezentował pińczowskiej publiczności trzy własne kompozycje, oraz kilka improwizacji na temat piosenek Czesława Niemena.
Jak sam podkreślił, ten wybitny piosenkarz i jego twórczość, to jego fascynacja.
{gallery}/Zaduszki/Zaduszki_koncerty_zdjecia/Zaduszki_I{/gallery}