×

„Zapiski z wygnania” z wizytą w kieleckim teatrze

 

Niezrozumienie. Bunt. Żal. Gorycz. Samotność. Ból. Wszystko to zagrane i wypowiedziane w taki sposób, że trafia bezpośrednio do widza układając się w przejmującą opowieść. „Zapiski z wygnania” na podstawie wspomnień Sabiny Baral w adaptacji Magdy Umer i Krystyny Jandy to monodram, który ma wielką siłę oddziaływania. „Bo teatr ma sens bowiem wtedy, gdy porusza” – tak napisano w jednej z recenzji spektaklu.

Mogliśmy się o tym przekonać wczoraj, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, uczestnicząc w monodramie „Zapiski z wygnania” z repertuaru Teatru Polonia z Krystyną Jandą, która za tę rolę nagrodzona została wieloma laurami.

Poruszająca historia, ale i możliwość obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie – gdzie przy minimalnych środkach wyrazu i scenografii, dzieje się tak wiele, gdzie treść znaczy dużo więcej niż forma.

Udział w spektaklu był częścią projektu „JA w teatrze” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, który dofinansowany został w ramach programu „Kultura dostępna 2019” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

{gallery}News/teatr_zapiski_10_2019{/gallery}