×

Zapraszamy na 23. Finał WOŚP

Już 11 stycznia po raz dwudziesty trzeci zagramy razem z Orkiestrą.  W tym roku po raz pierwszy będziemy grali w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Republiki Pińczowskiej i koło niej. Program tegorocznego finału WOŚP w Pińczowie obejmuje nie tylko występy artystyczne, ale i sportowe oraz dodatkowe atrakcje dla dzieci. Zbieramy na oddziały pediatryczne i onkologiczne oraz na godną opiekę seniorów.

Jak zawsze chcemy, by impreza wspomagająca tak szczytny cel była jak najokazalsza, a nasi wolontariusze zebrali jak najwięcej środków. Dlatego cieszy fakt, że w organizację finału WOŚP wpisały się także pińczowskie stowarzyszenia. Grupa 4 Run Pińczów zorganizuje o godzinie 13:00 marsz nordic-walkig, a o 13.30 bieg na 5 km. Aktywność ma charakter rekreacyjny bez form rywalizacji. Jednak jeżeli ktoś będzie miał się ochotę pościgać to dlaczego nie … Szczegółowy regulamin każdy z uczestników otrzyma w dniu imprezy, w czasie rejestracji. Zapisy przed imprezą w godzinach od 12.00 do 12.50. Wpisowe jest nieokreślone czyli wrzucamy do puszki. Podobnie, od godziny 14:00, w hali dostępna będzie dla wszystkich ścianka wspinaczkowa, a od 15:00 dmuchańce i trampoliny dla dzieci. Będzie też coś na słodko – o to zadbały mamy z Klubu Rodzica działającego przy Przedszkolu nr 3 w Pińczowie.

Od 15.30 wystartuje program artystyczny. W tym roku wystąpią dla was dzieciaki ze Studia Piosenki PSCK, młodzi wokaliści z Chrobrza, Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej z Pińczowa, zespoły: Mugshotz i Dob Blues Band, a na finał Magdalena Paradziej z zespołem Dreamers. Gościnnie wystąpi też zespół Pełczyszczanie. Pomiędzy koncertami odbędzie się pokazy walk: boksu, który przygotuje grupa LZS Śródmieście Pińczów oraz polskiej sztuki walki w wykonaniu grupy Signum Polonicom. Od godziny 16.00 każdy będzie mógł zobaczyć pokaz spray artu w wykonaniu Marcina Sarny.

Jak co roku ważnym elementem programu będzie licytacja gadżetów, która zacznie się o godzinie 18:00. Wśród nich znajdą się m.in. podarowane przez Burmistrza Włodzimierza Baduraka karnety na basen i koszulka hokejowa Vladimira Ruzicki – legendy czeskiego hokeja, dwukrotnego mistrza świata a obecnie trenera reprezentacji Czech w hokeju na lodzie; obrazy od Andrzeja Kozery, Pawła Kisielewskiego, Romana Korneckiego i od „Przeglądu Ponidzia”, książka z osobistą dedykacją od Aleksandra Doby „Olo na Atlantyku”, płyty z autografami od zespołu Kombi i Stanisława Soyki, obiad w Chacie Boguckiej, zimowa kurtka kolarstwa reprezentacji Polski, akcesoria rowerowe od firmy Bike Belle oraz wiele innych wciąż napływających do nas gadżetów. Można je zobaczyć na profilu facebookowym PSCK https://www.facebook.com/media/set/?set=a.781768175227164.1073741895.410780462325939&type=3.

Na 23. Finał WOŚP w Pińczowie zapraszają Starosta Pińczowski Zbigniew Kierkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.